David Garrett – wirtuoz, który wie, po co wychodzi na scenę

10 października 2016

W świecie muzyki klasycznej uchodzi za wirtuoza, w branży rozrywkowej za showamana i innowatora. Od kilku lat umiejętnie łączy w swojej twórczości różne nurty, podbijając serca milionów fanów na całym świecie. Już 10 grudnia David Garrett po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Organizatorem koncertu skrzypka będzie agencja Prestige MJM.


David Garrett rozpoczął naukę gry na skrzypcach w wieku czterech lat. Unikatowy talent, nauka pod okiem znakomitych nauczycieli oraz ciężka praca sprawiły, że już trzy lata później młody artysta wystąpił przed dużą publicznością. W wieku jedenastu lat Garrett trafił pod skrzydła Deutsche Grammophon, prestiżowej niemieckiej wytwórni płytowej. Był to początek profesjonalnej i imponującej kariery wirtuoza, która z roku na rok nabiera jeszcze większego tempa. W swojej twórczości artysta umiejętnie łączy muzykę poważną z elementami pop, rock a także rhythm and bluesa.


Jak ocenia Roman Rogowiecki, znany dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny, Davida Garretta wyróżnia zarówno doskonały warsztat, jak i sama osobowość: – Wystarczy przywołać film "Paganini: Uczeń diabła", w którym David Garret wcielił się w główną rolę, pokazując, że może być uznawany za współczesnego Paganiniego. Do tej pory na rynku zdecydowanie częściej przebijały się skrzypaczki, jak Vanessa-Mae czy Lindsey Stirling. Teraz chyba nadszedł czas na faceta, który wygląda na łamacza serc, a zarazem gra fantastycznie.

 

 

Od momentu ukończenia studiów, David Garrett konsekwentne realizuje pasję, jaką stało się popularyzowanie muzyki klasycznej wśród młodych odbiorców. Jego koncerty to nie tylko gratka dla miłośników muzyki klasycznej i wirtuozerii, ale także dla młodych odbiorców i fanów popu oraz rocka. Skrzypek ma na swoim koncie sięganie m.in. do repertuaru formacji  jak U2, Nirvana, Metallica, Led Zeppelin, czy Aerosmith. Jak podkreśla Roman Rogowiecki, w przypadku tego artysty można mówić także o wyjątkowej osobowości scenicznej, a tym samym talencie do zjednywania serc fanek: – Nazwać Davida Garretta showmanem to za mało. Ten facet po prostu wie, po co wychodzi na scenę. Jest po to, by bawić publiczność – te wszystkie fanki, które zapewne w większości będą stały pod sceną. One muszą go kochać od pierwszego pociągnięcia smyczkiem. Garrett o tym doskonale wie i bez wątpienia zapewni fantastyczne show tym, którzy przyjdą na koncert w Łodzi.

 


Grudniowy koncert Davida Garretta w Polsce odbędzie się w ramach trasy promującej crossoverowy album "Explosive", który ujrzał światło dzienne we wrześniu 2015. Najnowsze wydawnictwo wirtuoza to wybuchowa mieszanka coverów największych przebojów muzyki klasycznej oraz pop a także własnych kompozycji skrzypka.


Koncert Davida Garretta w hali Atlas Arena odbędzie się 10 grudnia 2016 r.  Wejściówki można nabywać poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.