David Garrett – najwspanialszy skrzypek świata zagra w Warszawie!

4 listopada 2022

Światowej sławy wirtuoz skrzypiec David Garrett zagra w Polsce. Jego koncerty to niezapomniane muzyczne widowiska. Zapierają dech w piersiach. Dostarczają też niesamowitych wrażeń. Niemiecko-amerykański wirtuoz będzie promował swój najnowszy album “Iconic”, który właśnie wchodzi do sprzedaży. Znany i kochany przez wierne rzesze fanów artysta wystąpi 18 kwietnia 2023 roku w Warszawie. Przedsprzedaż biletów rozpocznie się 7 listopada. Z kolei sprzedaż otwarta dzień później, czyli 8 listopada. o godzinie 10:00. Bilety będzie można kupować na www.biletserwis.pl. Organizatorem koncertu Davida Garretta w Polsce będzie agencja Prestige MJM.

 

 

Garrett już jako kilkulatek był zauważony przez wybitnych muzyków. Zadebiutował na scenie w wieku 10 lat i stał się najmłodszym artystą, któremu udało się podpisać kontrakt z prestiżową wytwórnią Deutshe Grammophon. Skrzypek szlifował swój talent w jednej z najlepszych szkół muzycznych na świecie – rozpoznawalnej Julliard School w Nowym Jorku. Od momentu ukończenia edukacji, aż po dzień dzisiejszy, Garrett współpracuje z wyjątkowymi i najlepszymi dyrygentami świata takimi jak: Zubin Mehta, Christoph Eschenbach, Riccardo Chailly i Andrés Orozco-Estrada. Jego celem jest popularyzowanie muzyki klasycznej wśród młodszej widowni, co wychodzi mu niesamowicie – na Instagramie obserwuje go prawie 300 tys. fanów, a na Facebooku – ponad milion. Amerykański wirtuoz skrzypiec i dyrygent – Yehudi Menuhin określił Garretta jako "największego skrzypka swojego pokolenia". Pomimo, że dopiero niedawno przekroczył czterdziestkę, na swoim koncie ma już trzynaście albumów studyjnych i ponad milion sprzedanych egzemplarzy.

 

Najnowsza płyta “Iconic” – wchodząca właśnie do sprzedaży – inspirowana jest legendarnymi utworami skrzypków, którzy od dawna mają miejsce w sercu Garretta. Są to między innymi najpopularniejsze kompozycje takich twórców jak  Bach, Dvořák, Gluck, Kreisler, Mendelssohn i Schumann.

 

 

– Niestety, wiele pięknych dzieł z wcześniejszych okresów twórczości wybitnych wirtuozów popadło w zapomnienie. Przypominając światu te piękne melodie czuję zarówno zaszczyt jak i odpowiedzialność. Pragnę na nowo przywrócić je do życia – mówi David Garrett.

 

Część utworów, które znalazły się na najnowszej płycie, Garrett wykonał także w duetach, a do współpracy zaprosił m.in. swoich nauczycieli i osoby, które wywarły duży wpływ na jego  warsztat muzyczny i sceniczny. Wśród nich znajdują się: Itzhak Perlman, tenor Andrea Bocelli, flecista Cocomi i trębacz Till Brönner. Na scenie, podczas niesamowitej trasy koncertowej, artysta wystąpi w akompaniamencie gitary i basu.

 

– Grając szczerze, spektakularnie i wyraziście oczarował nas jako skrzypek już w czasach, gdy mieliśmy przyjemność go uczyć. Wtedy odkryliśmy jego nadzwyczajny dar i niezwykły talent – mówił podczas jednego z wywiadów Eric Ewazen, jeden z wielu nauczycieli Garretta.

 

Utwory z albumu “Iconic” wyróżniają się na tle wcześniej wykonywanych przez Garretta melodii. Są to klasyczne kompozycje, na których kształtował się jego muzyczny charakter. Teraz poddał je własnej interpretacji, niemniej interesującej jak wtedy, gdy z jego instrumentu wydobywają się pop-rockowe kawałki. Skrzypek już wcześniej pokazał, że posiada niesamowity talent i potrafi ze swego występu zrobić show zarówno wtedy, gdy gra energetyczne “Viva la Vida” zespołu Coldplay czy “Dangerous” Davida Guetty jak i wtedy, gry  prezentuje klasyczne melodie Bacha czy Mozarta. Za każdym razem potrafi porwać tłumy.

 

 

David Garrett to niekwestionowany wizjoner i topowy skrzypek obecnych czasów. Jego interpretacje utworów od wielu lat rozbudzają emocje, poruszają i wprawiają w niesamowity nastrój. David Garrett ma w Polsce wielkie rzesze oddanych fanów. Nic więc dziwnego, że w kwietniu polska publiczność ponownie usłyszy go na żywo  – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu artysty.

 

Koncert Davida Garretta odbędzie się 18 kwietnia 2023 roku w COS Torwar w Warszawie. Bilety do sprzedaży trafią 7 listopada (przedsprzedaż dla klientów Bilet Serwis zapisanych do newslettera). Z kolei 8 listopada rozpocznie się sprzedaż otwarta. Bilety będzie można kupować na www.biletserwis.pl.
Na koncert zaprasza agencja Prestige MJM.