10 lutego 2023

David Garrett, najszybszy skrzypek świata, po raz pierwszy na wielkim ekranie! Zobacz koncert w niezwykłej Arena di Verona i dołącz do grona kilku tysięcy fanów artysty, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu. Pokazy zaplanowano 9 marca w wybranych kinach sieci Helios w całej Polsce. Na żywo muzyk zagra 18 kwietnia w Warszawie, bilety na koncert dostępne są na www.biletserwis.pl.

 


David Garrett określany mianem „największego skrzypka swojego pokolenia” jest zarazem jednym z najpopularniejszych artystów przełamującym schematy brzmieniowe. Dzięki pasji do muzyki i mistrzowskiej wirtuozerii Garrettowi udało się połączyć świat pop-u i rocka z klasyką, dzięki czemu swoją twórczością zaraził publiczność na całym świecie. Jego wizerunek sceniczny – często występuje w podartych jeansach i włosach związanych w kucyk – bardziej przypomina gwiazdę rocka, ale dzięki temu trafia ze swoją muzyką do bardzo młodych fanów.


Równie mocno kochany jest za błyskotliwe interpretacje rockowych hitów m.in. „Purple Rain” czy „Smells Like Teen Spirit” i przeboje „Viva la vida” czy „Hey Jude”, jak i klasyczne aranżacje: „V Symfonię” Beethovena czy „Clair de Lune” Debussy'ego. David Garrett po latach grania muzyki rozrywkowej, w ubiegłym roku sięgnął do korzeni – klasyki, z którą utożsamia się najlepiej. Nagrał płytę „ICONIC”, inspirowaną legendarnymi utworami skrzypków, którzy od dawna mają miejsce w jego sercu. Są to między innymi najpopularniejsze kompozycje takich twórców jak Bach, Dvořák, Gluck, Kreisler, Mendelssohn i Schumann. Głównie ten repertuar przedstawiony zostanie na zbliżających się koncertach w Europie. Trasa artysty wystartuje 19 marca, a jednym z jej przystanków zaplanowano w Polsce. Występ Davida Garretta z udziałem towarzyszących mu muzyków odbędzie się 18 kwietnia w COS Torwar w Warszawie. Bilety dostępne są na www.biletserwis.pl. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.

 


Zanim jednak skrzypek zagra w Polsce, warto pójść do kina i zobaczyć go na wielkim ekranie. Wyświetlony zostanie koncert, który odbył się we wrześniu 2019 roku w niezwykłej Arena di Verona pod gołym niebem z udziałem kilku tysięcy fanów artysty. To był niesamowity show! David Garrett to muzyk, który świetnie czuje się nie tylko na scenie, ale także pośród publiczności. Wie też, jak ją porwać i sprawić, by wstała z miejsc jak na żadnym innym jego występie dotychczas. Pokazy zaplanowano 9 marca w ponad trzydziestu kinach sieci Helios w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Kaliszu, Siedlcach, Płocku, Radomiu i Ostrowie Wielkopolskim.