28 października 2016

David Garrett, niekwestionowany wirtuoz skrzypiec zagra wraz ze swoim zespołem 10 grudnia przed polską publicznością w łódzkiej hali Atlas Arena. Z tej okazji prezentujemy zbiór 10 faktów o tym niemieckim artyście, które powinien znać każdy uczestnik koncertu.

 

1. Wirtuoz urodził się w 1980 roku w niemieckim Akwizgranie, jako syn amerykańskiej prima baleriny i niemieckiego prawnika. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku czterech lat. Rok później wygrał swój pierwszy konkurs, a jako siedmiolatek zadebiutował przed dużą publicznością. Mając trzynaście lat podpisał kontrakt z czołową wytwórnią klasyczną Deutsche Grammophon.

 

2. David Garrett bije rekordy popularności wśród fanów muzyki na całym świecie. Artysta sprzedał dotychczas ponad milion płyt, docierając na szczyty list przebojów w Azji, Europie i USA, a także zdobywając liczne Złote oraz Platynowe Płyty. Ostatnim wydawnictwem w dorobku artysty jest „Explosive” wydany 9 października 2015 roku nakładem Universal Music.

 

3. Utalentowany muzyk ma na swoim koncie przygodę z modelingiem – pracę dla magazynu Vogue, marki Armani oraz na wybiegach The Fashion Week. Swój wielowymiarowy talent gwiazdor realizuje również w aktorstwie. W 2013 roku artysta wcielił się w tytułową rolę dziewiętnastowiecznego skrzypka Niccolò Paganiniego w filmie "Paganini: Uczeń diabła".

 

4. Niemiecki artysta ma w swoim dorobku również występy w najpiękniejszych obiektach koncertowych m.in.: Auditorium Parco Della Musica w Rzymie, Benedum Center for the Performing Arts w Pittsburghu, Het Concerrtgebouw w Amsterdamie oraz Paramount Theatre w Seattle.

 

 

5. David Garrett ma za sobą wiele niezapomnianych występów. W 2000 roku skrzypek towarzyszył w otwarciu międzynarodowych targów Expo 2000 w Hanowerze, które odwiedziło ponad 18 milionów osób. Dziesięć lat później artysta zaprezentował na żywo materiał z płyty „Rock Symphonies” w amerykańskim programie „Good Morning Amercia”. Natomiast w 2012 roku wystąpił podczas imprezy towarzyszącej Finałowi Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Niemczech.

 

6. Skrzypek po koncercie w London's Barbican Hall w 2008 roku niefortunnie upadł niszcząc skrzypce z 1772 roku za milion dolarów! David obecnie gra obecnie na instrumencie z 1716 roku, na egzemplarzu wykonanym przez najsłynniejszego włoskiego lutnika, Antonio Stradivari.

 

7. Biorąc pod uwagę rodzaj muzyki jaki David wykonuje, to uzyskuje imponujące wyniki w mediach społecznościowych. Jego oficjalny profil na Facebook'u obserwuje ponad 1 mln użytkowników. Artysta posiada również kanał na youtube (59 mln wyświetleń łącznie), profil na Instagramie (34 tys. śledzących), oraz konto na Twitterze (103 tys. followersów).

 

8. 28 maja 2008 roku David Garrett znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa dzięki najszybszemu na świecie wykonaniu utworu "Lot Trzmiela", w zaledwie 66 sekund.

 

9. Pomimo klasycznego wykształcenia niemiecki skrzypek jest fanem muzyki rockowej. Dlatego też między innymi utwory takich zespołów jak m.in.: Metallica, Led Zeppelin, Nirvana, U2 chętnie interpretuje podczas swoich koncertów.

 

10. Grudniowy koncert Davida Garretta w Polsce odbędzie się w ramach trasy promującej crossoverowy album "Explosive". Będzie to pierwszy historyczny występ tego artysty w naszym kraju.

 

Koncert Davida Garretta w hali Atlas Arena odbędzie się 10 grudnia 2016 r. Wejściówki można nabywać poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.