Dave Matthews Band szykuje trasę po Europie i nowy album!

2 września 2015
Zaledwie kilka tygodni dzieli nas od koncertu zespołu Dave Matthews Band w Gdańsku. Ciesząca się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych rockowo-folkowa formacja będzie gościć w naszym kraju po raz pierwszy w swojej karierze. Znany z genialnych występów na żywo Dave Matthews Band uchylił ostatnio rąbka tajemnicy na temat pracy nad najnowszym albumem.
 
Podczas gdy dokładna data premiery płyty nie została jeszcze ogłoszona, frontman Dave Matthews Band utwierdził wszystkich fanów w przekonaniu, że prace nad dziewiątym krążkiem studyjnym są już zaawansowane. W jednym z ostatnich wywiadów 48-letni wokalista zdradził, że nowe wydawnictwo będzie odmienne od dotychczasowych albumów formacji.
– Starałem się wymyślić coś, co nie brzmiałoby jak wcześniejsze nagrania – przekonywał w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”.
Wszystko wskazuje na to, że na płycie znajdą się zarówno nowe kompozycje, jak i utwory, które zespół od dawna grywa na koncertach. Dotychczas zespół wydał osiem albumów studyjnych, spośród których ostatni „Away from the World” miał swoją premierę w 2012 roku.
 
Warto podkreślić, że Dave Matthews Band to przede wszystkim prawdziwa maszyna koncertowa, doceniana w Stanach Zjednoczonych właśnie z uwagi na zdumiewające występy na żywo. Wejściówki na amerykańskie występy formacji zwykle rozchodzą się już w kilka dni po rozpoczęciu sprzedaży. Jak poinformował amerykański magazyn „Pollstar”, tylko w 2013 roku zespół Dave Matthews Band zagrał ponad 50 koncertów, gromadząc średnio około 20-tysięczną widownię.
– To swoiste przekleństwo i błogosławieństwo, że aby poznać nasz zespół naprawdę dobrze, trzeba koniecznie wybrać się na koncert lub przynajmniej dobrze wsłuchać się w nasze płyty – podkreślił w najnowszym wywiadzie pochodzący z Johannesburga Matthews.
 
Choć muzycy z Dave Matthews Band zwykle nie zabiegają o rozgłos w Europie, ku radości wszystkich fanów tym razem zdecydowali się odwiedzić Stary Kontynent. Oprócz Polski, artyści zagrają również m.in. w Portugalii (Lizbona), Hiszpanii (Madryt), we Włoszech (Mediolan, Florencja, Rzym, Padwa), w Niemczech (Monachium, Frankfurt, Berlin, Düsseldorf), Francji (Paryż), Wielkiej Brytanii (Londyn, Manchaster, Glasgow) oraz w Irlandii (Dublin). Październikowy występ w Gdańsku będzie pierwszym w historii zespołu koncertem w naszym kraju.
 
Koncert Dave Matthews Band odbędzie się 28 października w położonej na pograniczu Gdańska i Sopotu hali ERGO ARENA. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, Eventim, Ticketpro oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju.