Dave Matthews Band: najpopularniejszy „no name” na świecie!

23 października 2018

Od poniedziałku wszyscy członkowie oficjalnego fanklubu Dave Matthews Band mogą nabywać w przedsprzedaży wejściówki na warszawski koncert. Otwarta sprzedaż wystartuje już w najbliższy piątek poprzez stronę: prestigemjm.com. Poznajmy zatem historię jednego z najbardziej rozchwytywanych, choć mało znanych artystów, który już 25 marca zagra w warszawskim Torwarze!

 

W przeciągu swojej ponad 27-letniej kariery Dave Matthews Band stał się jednym z najbardziej wpływowych zespołów w historii rocka. W 1991 roku wokalista i gitarzysta Dave Matthews zdecydował się zamieścić kilka piosenek, które miał zapisane na kasetach w swoim archiwum. Postanowił więc stworzyć pełnoprawny zespół i poszukał wsparcia ze strony doświadczonych i już wtedy znakomitych muzyków czyli perkusisty Cartera Beauforda i saksofonisty LeRoi Moore'a.  Chwilę później dołączył do nich 16-letni basista – Stefan Lessard. Ich zaraźliwe, charakterystyczne brzmienie już wtedy przykuło wielką uwagę i zgromadziło wokół bandu grono zagorzałych i lojalnych fanów. Dzisiaj udziałem zespołu są wielkie i bardzo udane widowiska koncertowe.

 

Od czasu wypuszczenia debiutanckiego albumu w 1994 roku Under the Table and Dreaming, grupa wydała aż dziewięć płyt studyjnych i wypuściła liczne koncerty nagrywane na żywo! Łącznie sprzedała 38 milionów płyt CD i DVD! Do tej liczby musimy dołączyć również setki bootlegów, które można za darmo przesłuchać w internecie! Ponieważ Dave Matthews Band jest jednym z nielicznych zespołów, który nie robi swoim fanom żadnych problemów z nagrywaniem koncertów do celów prywatnych! Eksperci podkreślają, że każdy występ jest inny i indywidualny, nie ma żadnej powtarzalności w ich twórczości! Potwierdza to ilość sprzedanych wejściówek na koncerty: 24 miliony.

 

 

Dave Matthews Band samymi koncertami jednak nie żyje! Wraz z wydaniem najnowszego krążka Come Tomorrow grupa stała się pierwszą w historii, która zadebiutowała na pierwszym miejscu listy Billboard 200 aż siedmioma albumami studyjnymi! Tym samym zespół przebił takie tuzy, jak Metallica, The Rolling Stones, The Beatles czy U2!

 

Mało jednak kto wie, że Dave Matthews jest również aktorem i, jak to ma w swojej naturze, pozostaje mistrzem drugiego planu. Warto zaznaczyć, że artysta ma specyficzne poczucie humoru, co udowodnił w takich produkcjach, jak: „Nie zadzieraj z fryzjerem”, „Żona na niby”, „Państwo młodzi: Chuck i Larry” oraz „Dzięki Tobie, Winn-Dixie”. Zagrał także pacjenta Doktora Housa w słynnym serialu i razem z odtwórcą głównej roli zachwycili grą na pianinie!

 

Dla wszystkich, którzy nie odkryli Dave'a na małym czy dużym ekranie, mamy jeszcze jedną podpowiedź! Jeśli ktoś oglądał takie filmy, jak „Lady Bird”, „21 gramów”, „Matrix Reaktywacja”, „Mr. Deeds – Milioner z przypadku”, „Krzyk 2” –  to na pewno słyszał jeden z utworów Dave Matthews Band na ścieżce dźwiękowej!

 

Koncert Dave Matthews Band odbędzie się 25 marca 2019 roku w hali COS Torwar Warszawa. Przedsprzedaż wejściówek dla członków fanklubu jest już dostępna poprzez stronę: www.warehouse.davematthewsband.com. Otwarta sprzedaż dla wszystkich rozpocznie się 26 października 2018 roku, w piątek, o godzinie 9:00. Bilety będzie można nabywać za pośrednictwem strony: www.prestigemjm.com.