Czy Gdańsk i Kraków oszaleją na punkcie 2Cellos?

30 stycznia 2018

Muzyczny świat zwariował na punkcie 2Cellos! W styczniu podczas amerykańskiego tournée ich występy obejrzało ponad sto tysięcy widzów. Ich zeszłoroczny koncert w Warszawie wyprzedał się pół roku przed terminem. Nic więc dziwnego, że zespół 2Cellos wystąpi w naszym kraju ponownie w maju i to na dwóch koncertach w największych halach w Polsce.

 

Duet 2Cellos zakończył właśnie kolejną trasę po Stanach Zjednoczonych. Wiolonczeliści zaczęli ten rok od koncertu w Houston, 16 stycznia w wypełnionej po brzegi Jones Hall. Później odwiedzili także Austin, Dallas, Tulse, Kansas City, Detroit, Milwaukee, Minneapolis, Naschville oraz Chicago, gdzie jednego dnia wystąpili aż dwukrotnie! Trasę zakończyli w St. Luis 29 stycznia. W sumie na wszystkich koncertach publika wypełniła się niemal do ostatniego miejsca: czy to był „kameralny” występ, tak jak w Houston na 1.700 fanów, czy – jak w przypadku Milwaukee i Minneapolis – koncerty obejrzała blisko dwudziestotysięczna publiczność. Popisy dwóch genialnych wiolonczelistów i towarzyszącemu im bębniarza zobaczyła w ciągu dwóch tygodni ponad 100-tysięczna rzesza fanów!

 

 

Polska publiczność miała już okazję przekonać się o niespożytej energii Stjepana Hausera i Luki Sulica. Zwłaszcza ten pierwszy – z czarną grzywą włosów opadających na czoło – jest wręcz gejzerem emocji: skacze, biega, tańczy na scenie czy wręcz tarza się po niej! Do tego zawadiacki uśmiech, pociągające spojrzenia prosto w oczy fanek… Czy ktoś się jeszcze dziwi, że ten wiolonczelista wzbudza niemal takie same emocje u pań, jak Justin Bieber u nastolatek? Jeśli dodamy do tego największe przeboje z różnych gatunków muzycznych zaaranżowanych zupełnie na nowo – wychodzi z tego mieszanka mocno wybuchowa! Luka – ten szczuplejszy w krótkich włosach i spokojniejszy – wydaje się być przeciwieństwem swojego partnera: wyważony w wywiadach, na koncertach niemal nie chodzi po scenie. Za to z energią podkreśla każdy ruch smyczka, co rusz podnosząc się z miejsca i akcentując ostrzejsze brzmienia. To jego sposób na udany koncert.


Polska publiczność będzie miała okazję doświadczyć takich właśnie emocji po raz drugi, a nawet trzeci! 2Cellos wystąpią bowiem w dwóch największych halach w kraju: 18 maja w ERGO ARENIE na pograniczu Gdańska i Sopotu oraz w krakowskiej TAURON Arenie. Jedno jest stuprocentowo pewne: to nie będzie klasyczny koncert wiolonczelowy, a widzowie nie zastygną bez ruchu na swych krzesłach w niemym podziwie…


Bilety na obydwa polskie koncerty 2Cellos można nabywać poprzez strony www.bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet, a także w sieci salonów Empik w całym kraju. Organizatorem wydarzeń jest agencja Prestige MJM.