“Czułe struny” wyprzedane! Natalia Kukulska zaśpiewa Chopina dla kompletu publiczności

Natalia Kukulska czułe struny sold out
5 marca 2024

Mimo że do koncertów „Czułych strun” pozostały blisko dwa miesiące, bilety na oba wydarzenia zostały już wyprzedane! To wyraz ogromnego zainteresowania, jakie budzi ten wyjątkowy muzyczny projekt, w którym Natalia Kukulska zabierze swoich słuchaczy w podróż przez kompozycje Fryderyka Chopina.

Nie mogę się doczekać tych muzycznych uczt, które szykujemy dla publiczności, a z którą spotkam się w Warszawie w Teatrze Wielkim i w katowickim NOSPR pod koniec kwietnia. Miłe jest wyczekiwanie koncertów na tyle wcześniej wyprzedanych. Już teraz dziękuję wszystkim za tak ciepłe przyjęcie projektu “Czułe struny” i czule pozdrawiam tych, którzy przybędą na koncerty – mówi Natalia Kukulska na wieść o wyprzedanych występach. 

Natalia Kukulska, znana z ujmującego głosu i niezwykłego wyczucia interpretacyjnego, podjęła się wyzwania nagrania i zaprezentowania utworów Fryderyka Chopina, największego polskiego kompozytora. Z jak ogromnym wyczuciem, niemalże intymnie to zrobiła, mogła się przekonać publiczność, która na początku stycznia 2022 roku oklaskiwała artystkę i jej gości w Krakowie i Wrocławiu.  Bo Natalia Kukulska na scenie nie występuje sama! Towarzyszą jej znakomici dyrygenci – kompozytorzy: Adam Sztaba, Paweł Tomaszewski, Nikola Kołodziejczyk, Jan Smoczyński, Krzysztof Herdzin. Cała piątka poprowadzi nie mniej znakomitą Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej.     

Na koncertach publiczność usłyszy dobrze znane utwory Chopina w oryginalnych aranżacjach, do których teksty napisały, oprócz Natalii Kukulskiej, także inne kobiety – artystki: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska. Całość, niepozbawiona emocji, z pięknymi dźwiękami fortepianu i orkiestry symfonicznej oraz głosem wybitnej artystki, udowadnia, że dziedzictwo największego polskiego kompozytora wciąż jest żywe i może nowocześnie brzmieć.  

Niezwykłe połączenie talentu Natalii Kukulskiej z umiejętnościami wybitnych dyrygentów daje gwarancję wydarzenia stojącego na bardzo wysokim poziomie. Przekonaliśmy się o tym już dwa lata temu i jestem pewien, że podobnie będzie także w tym roku. Zapowiadają się dwa niezwykłe wieczory, które na długo pozostaną w pamięci każdego, kto będzie miał szczęście być ich częścią. Bilety wyprzedały się na obydwa koncerty i niestety nie planujemy sprzedaży dodatkowych wejściówek – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncerty “Czułych strun”. 

Koncerty odbędą się:
29 kwietnia – Teatr Wielki – Opera Narodowa, Warszawa
30 kwietnia – sala NOSPR, Katowice
Biletów brak.
Sponsorem wydarzenia jest Miraculum – producent wód perfumowanych marki Chopin.