22 sierpnia 2017

Mikkey Dee – ostoja zespołu Motorhead, jeden z najwybitniejszych perkusistów w historii, od kilku miesięcy bębni dla niemieckiej legendy Scorpions. Czy po wielu latach dominacji Jamesa Kottaka przyszedł czas na Dee Attack? Tego dowiemy się już 1 grudnia w ERGO ARENIE.

 

Mikkey Dee, po zakończeniu działalności przez swój macierzysty zespół Motorhead, wstąpił w szeregi niemieckiej lokomotywy – czyli zespołu Scorpions! Pierwotnie miał zająć tylko tymczasowo miejsce Jamesa Kottaka, który boryka się z problemami zdrowotnymi oraz prywatnymi. Legendarny perkusista zagościł jednak na dłużej w zespole z Hannoveru i już dziś możemy o nim mówić jako pełnoprawnym muzyku grupy Scorpions.

 

– Po prawie dwudziestu pięciu latach grania w Motorhead tej samej muzyki, tych samych rzeczy, przejście do innej grupy było dla mnie bardzo dużym wyzwaniem. To nie było łatwe, wciąż nie jest – twierdzi Mikey Dee i dodaje: – Scorpions są wspaniałymi muzykami, wiedzą czego chcą, wiedzą jak chcą brzmieć, musiałem się więc do nich dostosować, tak jak oni musieli się dostosować do mnie. Ale myślę, że nam się to udało, czego potwierdzeniem są wspaniałe koncerty – mocne i ciężkie.

 

 

– Na przestrzeni lat drużyna Scorpions kilkukrotnie zmieniała perkusistę. Jednak James Kottak był jedną najbardziej charakterystycznych twarzy w zespole, a jego solówki przeszły już do historii muzyki rockowej, nic więc dziwnego, że fani obawiali się, w jak ten schemat wkomponuje się Mikkey Dee. Jednak pierwsze koncerty rozwiały już wszelkie wątpliwości. Ex-perkusista Motorhead wniósł do Scorpions prawdziwy rock and rollowy pazur, a koncerty legend zza Odry wzniosły się na jeszcze wyższy poziom – komentuje Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM

 

Koncert Scorpions, który poprzedzi występ Nocnego Kochanka zaplanowany jest 1 grudnia w hali ERGO ARENA. Wejściówki można nabywać poprzez strony internetowe: www.bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Wydarzenie organizuje agencja Prestige MJM.