16 maja 2019

Celtic Woman to grupa, która nie tylko intensywnie koncertuje, ale także ciężko pracuje nad poszerzaniem swoich wydawnictw! Fani muzyki irlandzkiej już w listopadzie będą mieli okazję na żywo posłuchać ich najnowszej płyty.

 

Celtic Woman powraca z „Ancient Land” – pierwszym albumem studyjnym od czasu nominowanego w 2016 roku do nagrody Grammy „Destiny”. Jednak w okresie pomiędzy dwoma krążkami studyjnymi pod szyldem Celtic Woman, wydano również: „Homecoming Live from Ireland” , „The Best Of Christmas” oraz „Voices of Angels”.

 

Ostatni studyjny album dziewcząt – „Ancient Land” zawiera 18 nowych utworów, w tym oryginalne kompozycje, takie jak: „Garden Of Eden”, „Be Still” , instrumentalne „Love & Honor”. Fani Celtic Woman znajdą również na albumie irlandzkie piosenki tradycyjne, w tym: „Sive”, „Mna Na hEireann”, „Moorlough Shore” oraz kilka wersji współczesnych utworów, takich jak „Long Journey Home”, „Going Home” lub „Homeland”.

 

– Celtic Woman pod tym względem jest fenomenem. W czasach gdy zespoły niechętnie wydają płyty i są one głównym, a czasami jedynym powodem, by wyjechać w kolejne trasy, irlandzka grupa idzie pod prąd i wręcz zasypuje swoich fanów nowymi wydawnictwami – komentuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

 

 

Nagrany w Real World Studios w Wielkiej Brytanii latem 2018 roku „Ancient Land”, prezentuje anielskie głosy Susan McFadden, Mairéad Carlin, Éabha McMahon, a także skrzypaczkę Tarę McNeill. Na albumie usłyszymy również Megan Walsh, która niedawno dołączyła do Celtic Woman. Płyta została bardzo ciepło przyjęta przez recenzentów i słuchaczy, czego dowodem są wysokie pozycje grupy na listach US World Albums Billboard oraz Irish Albums.

 

„Ancient Land” pojawił się zarówno w standardowej formie digital i CD, jak i na DVD. Materiał został sfilmowany na tle historycznego zamku Johnstown w hrabstwie Wexford w Irlandii gwarantując oglądającemu nie tylko muzyczną poezję, ale też bajeczną oprawę i klimatyczne widoki.

 

Celtic Woman kontynuuje wielowiekową, irlandzką tradycję opowiadania historii w pieśniach. Opowieści o ziemi, miłości, tańcu – utwory, które sprawią, że Irlandia zawita w domach i sercach słuchaczy. O tym, jak wielka jest ta miłość będą mogli przekonać się już pod koniec roku polscy fani. Celtic Woman wystąpi w Polsce dwukrotnie. Pierwszy koncert odbędzie się 4 listopada w Sali Ziemi Poznań Congress Center, z kolei drugi – 6 listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Bilety do nabycia poprzez stronę www.prestigemjm.com. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.