27 czerwca 2018

Legendarna grupa – Above & Beyond, która od 2000 roku porusza pięknymi melodiami, znakomitymi remiksami oraz spektakularnymi występami na żywo, już 28 października w warszawskiej Progresji poderwie fanów do wspólnej zabawy!


Jono Grant, Tony McGuinness i Paavo Siljamäki, to nie tylko świetni DJ’e i producenci, założyciele słynnego labela Anjunabeats jak również gwiazdy audycji radiowej pod nazwą Group Therapy. Są przyjaciółmi z artystyczną duszą i jak nikt inny potrafią hipnotyzować głębokimi dźwiękami czy wyszukanymi wokalami. Podobne emocje gwarantuje „Common Ground” – czwarty studyjny album Brytyjczyków! I to właśnie w ramach promocji tego wydawnictwa legendarne trio zawita do warszawskiej Progresji.


Sam album składa się z 13 utworów, wśród których są znane single „Tightrope”, „My Own Hymn” i „Northern Soul” oraz zupełnie nowe, emocjonalne kompozycje z udziałem fantastycznych gości, jak Marty Longstaff, Richard Bedford, Zoë Johnston czy Justine Suissa. Do tego rewelacyjne wersje instrumentalne, rozpoczynające i kończące to wspaniałe wydawnictwo.


Above & Beyond ponownie potwierdzają, że doskonale rozumieją swoich fanów, a najnowszy krążek jest kontynuacją ich drogi obranej wiele lat temu. Muzyka powinna łączyć ludzi, bez względu na kolor skóry, wyznanie czy pochodzenie. Dlatego ten album jest kolejnym ważnym elementem układanki, wezwaniem skłaniającym do refleksji. A co o samej płycie powiedzieli Jono Grant oraz Paavo Siljamäki?

 

 

Podczas tworzenia tego albumu, nagrywaliśmy bardzo dużo. W studio możesz robić bardzo wiele, ale tym razem chcieliśmy nagrać coś innego. Cudownym było, że podsumowaliśmy tym albumem pewną erę muzyczną. Dla mnie najlepszym w tym wszystkim jest to, że gdy odsłuchuje się ten album, ma się zupełnie inne odczucia, brzmi też zupełnie inaczej niż poprzednia produkcja. To jest to, co dokładnie chcieliśmy osiągnąć – komentuje Jono Grant dla DJ Mag, natomiast podczas tej samej rozmowy Paavo  Siljamäki dodał: – Wiedzieliśmy, że mamy dużo dobrego materiału, który doszlifowaliśmy i kończąc ten album, miałem poczucie, że jest to najlepsze, co stworzyliśmy od lat.

 

Koncert Above & Beyond odbędzie się 28 października w klubie Progresja w Warszawie. Wkrótce zostanie

ogłoszony również gość specjalny tego wydarzenia. Wejściówki można nabywać wyłącznie poprzez stronę: bilety.imprezyprestige.com. Organizatorem koncertu będzie agencja Prestige MJM.