14 marca 2019

W czym tkwi czar baletu? Pociągają nas najlepsze wykonanie, fantastyczna muzyka i magia, którą możemy nie tylko poczuć, ale też… zobaczyć na własne oczy! Tutaj swoją wielką rolę odgrywają kostiumy, bez których spektakl baletowy nie miałby prawa istnieć!

 

„Jezioro łabędzie” – najpiękniejszy spektakl w historii klasycznego baletu, popularnością dorównuje gwiazdom rocka i popu, które gromadzą podobnie dużą publiczność. Oczywistym jest, że to poziom wykonania świadczy o randze i znakomitości spektaklu, jednak nie należy zapominać o tym, co nadaje całemu wydarzeniu magii i przenosi nas w magiczny, sceniczny świat. To stroje i kostiumy bohaterów! Często właśnie garderoba jest punktem charakterystycznym i rozpoznawalnym dla wielu tytułów, takich jak „Dziadek do Orzechów”, „Kopciuszek”, „Carmen”, a zwłaszcza „Jezioro łabędzie”.


– Przywozimy obuwie, dwie walizy rekwizytów, trzy walizy kostiumów kobiecych, dwa kufry spódniczek baletowych. Jedna walizka przy jednym spektaklu waży piętnaście, może dwadzieścia kilogramów. Wszystko inne to już dekoracje i scenografia. Łącznie czternaście skrzyń. To wszystko są rzeczy z garderoby: rekwizyty i kostiumy ważą razem około 300 kilogramów – opowiada Valentina Emelianova, garderobiana The Royal Moscow Ballet

 

 

The Royal Moscow Ballet z „Jeziorem łabędzim” znów pojawi się w naszym kraju i w spektakularnym stylu zaprezentuje swoje bajeczne w stroje. Nastąpi to podczas nadchodzącej trasy baletowej w listopadzie 2019. tancerze trafią do ośmiu miast:

04 listopada 2019 – ICE Kraków Congress Centre, Kraków
05 listopada 2019 – Dom Muzyki i Tańca, Zabrze
06 listopada 2019 – Hala Stulecia, Wrocław
07 listopada 2019 – COS Torwar, Warszawa
08 listopada 2019 – Centrum Kongresowe i Wystawiennicze Expo Mazury
09 listopada 2019 – Gdynia Arena, Gdynia
10 listopada 2019 – Klub Wytwórnia, Łódź
11 listopada 2019 – Sala Ziemi, Poznań Congress Center

 

Bilety do nabycia poprzez stronę www.prestigemjm.com