15 czerwca 2016

Zespół BLUE DEEP SHORTS, który w ubiegłym roku wygrał Jarocińskie Rytmy Młodych i poruszył festiwalową publikę, podbija rynek muzyczny. Przed grupą kolejny ważny koncert, przed wielotysięczną publicznością – tym razem zagrają jako support na koncercie Lionela Richie.


Lionel Richie wystąpi 21 lipca w Gdańsku. Zanim zachwyci fanów piosenkami, które wpisały się już do klasyki najlepszych światowych utworów,  swoją młodą muzyką publikę zgromadzoną w hali Ergo Arena, rozgrzewał będzie Blue Deep Shorts.


– To kapela, o której – jesteśmy przekonani – lada moment zrobi się bardzo głośno. Po wygraniu Jarocińskich Rytmów

Młodych, zespół otrzymał zasłużone wsparcie przy realizacji swoich muzycznych pomysłów. Po sukcesie na festiwalu w Jarocinie, Blue Deep Shorts debiutuje pod szyldem Warner Music Poland. Ta wytwórnia właśnie zajęła się wydaniem debiutanckiego singla zespołu – mówi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu Lionela Richie.

 


Blue Deep Shorts zaledwie moment temu wydał swój pierwszy singiel. Chwytliwa melodia, prosty tekst, zapętlony riff basowy, rock’n’rollowe gitary i niebanalne bębny – oto przepis grupy na przebój. Piosenkę „Beautiful” – ciepłe i bezpośrednie wyznanie, która miało swoją premierę 9 maja, będzie można usłyszeć przed największymi przebojami Lionela Richie.


Dariusz Staciwa (wokal, pianino, gitara), Antoni Zgorzałek (gitara, chórki), Tomasz Miśkiewicz (bas) i Franciszek Zgorzałek (perkusja, chórki) – to skład zespołu. Po dziesięciu latach spędzonych na wspólnej pracy, teraz tak naprawdę wszystko się dla nich zaczyna…


Darek, Antek i Tomek poznali się w 2005 na korytarzu szkoły muzycznej im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Po kilku latach do składu dołączył czternastoletni wówczas Franek, który porzucił grę na skrzypcach, żeby zasiąść za bębnami w zespole rockowym. Przez cały czas muzycy ciężko pracowali w swojej piwnicy gdzie powstawały kolejne piosenki. Równolegle zbierali doświadczenie na scenach warszawskich klubów i przywozili nagrody zdobyte na licznych konkursach w całej Polsce. Pierwszych osiągnięć doczekali się w 2012 roku. Potencjał zespołu zauważył wtedy Paweł Krawczyk podczas konkursu T-Mobile Music. Wspólna praca z gitarzystą Hey utwierdziła ich w przekonaniu, że to zespół – czyli ludzie działający razem – są nieskończonym źródłem energii i kreatywności. Potem był Festiwal Jarocin, a już wkrótce koncert przed wielotysięczną publicznością. Na takiej scenie jeszcze nie grali…

 


Zaraz po nich wystąpi Lionel Richie – artysta, którego przedstawiać nie trzeba. Jego utwory zna cały świat. 21 lipca w gdańskiej Ergo Arenie usłyszymy takie przeboje, jak chociażby: ‘Hello’, ‘Easy’, ‘Dancing On The Ceiling,’ ‘Say You Say Me’, ‘Three Times a Lady’ oraz ‘All Night Long’. Właściciel jednej z najbardziej charakterystycznych "ciemnych" barw głosów w branży muzycznej, artysta, który sprzedał ponad 100 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie, a wreszcie laureat m.in. Oscara, statuetki Golden Globe, 5. nagród Grammy i 10. American Music Awards – jego koncertu przegapić po prostu nie można.


Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM we współpracy z Radiem Złote Przeboje. Bilety można nabywać poprzez strony: prestigemjm.com, ebilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.