17 kwietnia 2012

Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej wystąpi w trakcie koncertu Andrea Bocellego, który odbędzie się 29 kwietnia w łódzkiej Atlas Arenie. Na co dzień jego muzycy wykonują muzykę różnych epok i stylów. Koncertują w Polsce i poza granicami naszego kraju, a także uczestniczą w licznych festiwalach i konkursach chóralnych. Podczas koncertu w Łodzi zaśpiewa ponad 60 osób.

Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej istnieje już od 44 lat. W tym czasie jego działalność spotykała się z uznaniem nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju.

W 1996 roku, chór po raz drugi w swojej historii uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Riva del Garda we Włoszech, gdzie zdobył srebrny i brązowy medal w kategoriach muzyki świeckiej i sakralnej. Rok później brał udział w Schubert Festival w Wiedniu, jednym z największych wydarzeń chóralnych w Europie, a w 1998 roku został uznany, jako jeden z najlepszych chórów na Festiwalu Chóralnym w czeskim Usti – wymienia tylko niektóre osiągnięcia Jerzy Rachubiński, dyrygent Akademickiego Chóru Politechniki Łódzkiej.

 

Takie osiągnięcia chóru są chyba najlepszą rekomendacją. Ich lista jest tak długa, że po zapoznaniu się z nią nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości, kto powinien wystąpić z królem tenorów w Atlas Arenie – przekonuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Radiem Złote Przeboje jest organizatorem koncertu Andrea Bocellego w Łodzi. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się już 29 kwietnia.

Po wspomnianych sukcesach przyszły kolejne. W listopadzie 2003 roku chór zajął drugie miejsce na Festiwalu Canto Lodziensis w Łodzi, a także został uhonorowany za najlepsze wykonanie kompozytora łódzkiego. W 2006 roku występował z kolei w Łodzi, Warszawie i Lublinie z dziełem Paul McCartney’a "Oratorium Liverpoolu" wykonanym we współpracy z Fachhochschule Ulm Orchestra (Niemcy). Ostatnie lata to także wiele sukcesów. Między innymi srebrny dyplom w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Bydgoszczy, brązowy dyplom w konkursie chóralnym "Cantate Domino" w Krakowie, czy złoty dyplom i honorowa nagroda Prezesa Narodowego Centrum Kultury w Konkursie Chóralnym Muzyki Sakralnej "Ars Liturgica" w Gnieźnie. Ogromnym sukcesem było również zdobycie Grand Prix Trophy w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Sligo w Irlandii w 2011 rokudodaje Jerzy Rachubiński.

Koncert Andrea Bocellego, w trakcie którego wystąpi też Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej odbędzie się 29 kwietnia w łódzkiej Atlas Arenie. Bilety na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem stron: www.imprezyprestige.com i www.ticketpro.pl oraz w sieciach Empik, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.