5 czerwca 2012

Chemia dołączy do grona zespołów, które wystąpią jako support przed koncertem legendarnej grupy Guns N` Roses. Przypomnijmy, że amerykański zespół zagra już 11 lipca na Stadionie Miejskim w Rybniku.

Wcześniej organizatorzy poinformowali, że przed legendą rocka wystąpią takie zespoły jak Symetria, Bloo i Złe Psy. Teraz do tego grona dołącza czwarta grupa – Chemia. – Liczymy, że publiczność nie będzie się nudzić w trakcie występów supportów. Warto bowiem podkreślić, że zespół Guns N` Roses nie słynie z punktualności i często zaczyna swoje koncerty z opóźnieniem. Podobnie może, choć wcale nie musi, być w Rybniku. Jako organizator nie mamy na to większego wpływu. Możemy jednak zadbać, żeby publiczność nie narzekała na brak muzycznych wrażeń – informuje Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Radiem Złote Przeboje jest organizatorem koncertu Guns N` Roses na Stadionie Miejskim w Rybniku.

Chemia to zespół, który powstał w 2007 roku w Warszawie z inicjatywy Wojtka Balczuna i Zbyszka Krebsa. Ostateczny skład grupy został skompletowany w 2009 roku i wtedy rozpoczęły się prace nad materiałem. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 2010 roku światło dzienne ujrzały dwa single – "Mantra" i "Jeden Świat". Niewiele później zespół mógł pochwalić się już nagraniem pierwszego albumu – "Dobra Chemia". Jeszcze w 2010 roku Chemia uczestniczyła w festiwalu Top Trendy i w trasie koncertowej z Kobranocką. Wiele działo się również rok temu, kiedy muzycy zaliczyli sylwestrowy występ w TVP2 i wystąpili gościnnie podczas polskich eliinacji Eurowizji.

Zespół koncertował również wspólnie ze znaną grupą TSA, z którą wyruszył swego czasu w trasę koncertową. Chemia otrzymała także zaproszenie na May Rock Festival w Neuss koło Duseldorfu oraz wrześniowy festiwal Kaarst Total w Niemczech. Nie brakowało również występów podczas popularnych imprez w kraju – Lato ZET i Dwójki – Zielona Góra 2011, Seven Festival – Węgorzewo 2011, Hity Na Czasie – Inowrocław 2011 czy Lato z radiem 2011 – Mielno. W październiku 2012 roku zespół wydał drugą płytę, już z nowym wokalistą, ponieważ wcześniej Marcina Koczota zastąpił Łukasz Drapała. Przy okazji nowej płyty Chemia zrealizowała dwa teledyski w dwóch wersjach językowych – "Nie ma świętych miejsc", "Tacy inni" oraz teledysk do "Damy radę" w trakcie koncertu premierowego.

Pracowity dla grupy był również koniec roku, kiedy zagrała koncerty w Radiu dla Ciebie czy wystąpiła w koncercie "Droga do Wolności" wśród legend polskiego rocka. Rok zakończył koncert sylwestrowy w Polsacie. Popularność zespół zdobył także regularnymi występami w znanym programie "Jaka To Melodia". Warto również dodać, że w marcu tego roku Chemia otrzymała zaproszenie do The Warehouse Studio w Vancouver, którego właścicielem na co dzień jest Bryan Adams.

Organizatorzy przypominają również, że bilety na koncert Guns N` Roses można nabywać poprzez strony www.imprezyprestige.com i www.ticketportal.pl oraz w salonach Empik, sklepach Media Markt i Saturn.