Charytatywna działalność Linkin Park. Także przed koncertem w Rybniku

5 sierpnia 2015

Linkin Park to nie tylko wybitna grupa muzyczna. To także zakrojona na szeroką skalę działalność charytatywna. Muzycy Linkin Park prowadzą również interesy w dziedzinie mody, designu oraz nowych technologii. Przy okazji zbliżającego się koncertu w Rybniku (25 sierpnia) będzie można ich poznać zarówno od strony muzycznej, jak i charytatywnej.

W 2004 roku formacja Chestera Benningtona powołała fundację "Music for Relief", która była błyskawiczną odpowiedzią artystów na tragiczne tsunami na Oceanie Indyjskim. W trakcie ostatniej dekady instytucja zebrała ponad 7 milionów dolarów, które zostały przeznaczone dla osób ocalałych z równie tragicznych katastrof na całym świecie, w tym m.in. huraganu Katrina, trzęsienia ziemi w chińskim Wenchuan, epidemii cholery w Zimbabwe, trzęsienia ziemi na Haiti oraz w Japonii z 2010 roku, a także tajfunu Haiyan na Filipinach. Jak przyznają członkowie Linkin Park, projekt ma dwa bezpośrednie cele – reagowanie na skutki klęsk żywiołowych oraz ograniczenie strat spowodowanych przez szkody naturalne. Muzycy promują w tym celu edukację w zakresie redukcji gazów cieplarnianych oraz zmian klimatu.

W ramach projektu organizowane są liczne koncerty dobroczynne, aukcje charytatywne oraz internetowe, jak również wiele wydarzeń z udziałem gwiazd muzyki oraz celebrytów, których Amerykanie bardzo chętnie zapraszają do współpracy. W trakcie koncertu Music for Relief dla Filipin, który odbył się w styczniu 2014 roku, oprócz Linkin Park, wystąpiły także formacje The Offspring, Bad Religion, Heart oraz Travis Barker. Każdy uczestnik tego wyjątkowego wydarzenia w klubie Nokia w Los Angeles musiał przekazać donacje w wysokości 250 dolarów. Spotkania mają na celu pomoc w zebraniu oraz przekazaniu potrzebującym darów oraz przedmiotów codziennego użytku.

Obecnie fundacja Music for Relief daje fanom także unikalną możliwość doświadczenia wyjątkowego koncertu zespołu i spotkania się z muzykami (meet and greet) podczas europejskiej trasy koncertowej (w ramach tej trasy odbędzie się również koncert w Rybniku) oraz zakupu szeregu pamiątek, choćby ortopedycznego stabilizatora, noszonego przez Chestera Benningtona, z rysunkami Mike'a Shinody, talerza crash 18'', na którym podpisy złożyli wszyscy muzycy Linkin Park, i wielu innych atrakcji.  Wszystkie uzyskane w ten sposób środki wspomogą wspólny projekt fundacji Music for Relief oraz organizacji non profit WiLDCOAST, mający na celu ochronę 61 mil lasu namorzynowego w Magdalena Bay i Baja California Sur w Meksyku.

Oprócz aktywności charytatywnej, muzycy z Linkin Park są coraz bardziej pochłonięci także działalnością biznesową. W czerwcu tego roku Amerykanie zaskoczyli wszystkich fanów informacją o założeniu firmy Machine Shop Ventures, inwestującej w start up'y. Najnowszy projekt artystów angażuje się przede wszystkim w świat mody, designu, nowych technologii oraz branży muzycznej. Inicjatywa została powołana po konsultacji z ekspertami w dziedzinie inwestowania oraz finansów oraz ma celu wspieranie interesujących pomysłów biznesowych, które mają szansę zaowocować w przyszłości. Fani zespołu nie mają jednak powodu do obaw – jak podkreślił Mike Shinoda, muzyka nadal jest dla Linkin Park głównym priorytetem, a wszystkie pozostałe działania biznesowe stanowią uzupełnienie kariery artystycznej.

Przypominamy, że Linkin Park w Polsce będzie można zobaczyć już 25 sierpnia w Rybniku. Bilety na ten koncert można zakupić za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl i Ticketpro.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.