Celtic Woman – piękne dziewczyny o anielskich głosach

28 października 2019

Celtic Woman wystąpi w Polsce po raz pierwszy! Już za kilka dni grupa przeniesie publiczność na Zieloną Wyspę! Na irlandzkie opowieści można wybrać się 4  i 6 listopada do Poznania i Zabrza!

 

Celtic Woman tworzą cztery piękne dziewczyny. Trzy z nich śpiewają –  Mairéad Carlin, Éabha McMahon i Megan Walsh, a Tara McNeill gra także na skrzypcach. Zespół pojawi się Polsce po raz pierwszy. Grupa funkcjonująca od 2004 roku, wydała do tej pory trzynaście albumów: „Celtic Woman”, „A Christmas Celebration”, „A New Journey”, „The Greatest Journey”, „Songs from the Heart”, „Lullaby”, „Believe”, „Home for Christmas”, „Emerald Musical Gems”, „Solo”, „Decade”, „Destiny” oraz „Ancient Land”. Ich twórczość sprzedała się na całym świecie w nakładzie ponad 10 milionów albumów i płyt DVD. A krążki te kilkakrotnie znalazły się na szczytach list przebojów. Grupa debiutowała od razu wyprzedanym koncertem w dublińskim Helix Center. Występ emitowany był w amerykańskiej telewizji na początku 2005 roku. Zaraz po tym ich pierwsza płyta „Celtic Woman” osiągnęła pierwsze miejsce na liście Billboard's World Music Chart, by potem – co niespotykane – zajmować ją przez następne… osiemdziesiąt jeden tygodni! Zespół pozostał tam aż do wydania drugiego albumu w 2006 roku – „A Christmas Celebration”, który jedynie umocnił jej najwyższą  pozycję na szczycie listy i zapewnił pierwsze miejsce przez kolejne sto dwanaście tygodni! Dziewczęta z Celtic Woman odbyły wiele światowych tras koncertowych, m.in. po Stanach Zjednoczonych i Europie, ale także Australii, Chinach, Japonii, Afryce Południowej. Grupa zaprezentowała również się przed trzema prezydentami Stanów Zjednoczonych, a także wykonała specjalny, zamknięty występ w waszyngtońskim Pentagonie.

 

 

Zmieniający się z biegiem czasu skład nie osłabił pozycji irlandzkiej grupy na rynku muzycznym, a jedynie tchnął w nią powiew świeżości i pasji. Widać to zwłaszcza po ostatnim albumie Celtic Woman – „Ancient Land”. Ten tytuł to również nazwa obecnej trasy koncertowej. Wydawnictwo zawiera 18 nowych utworów, w tym oryginalne kompozycje, takie jak: „Garden Of Eden”, „Be Still” czy instrumentalne „Love & Honor”. Na płycie usłyszymy również irlandzkie piosenki tradycyjne, w tym:  „Sive”, „Mna Na hEireann” , „Moorlough Shore” oraz kilka wersji współczesnych utworów, takich jak „Long Journey Home”, „Going Home” lub „Homeland”. 

 

Czego można spodziewać się po tej uroczej czwórce?
Te koncerty to prawdziwe przedsięwzięcie. Trzeba to zobaczyć! Oprócz nas, wystąpi również pełna orkiestra, zespół, mamy też bębniarzy, perkusistów, gitary, a także irlandzkie dudy i gwizdki! Mamy wspaniałych tancerzy i śpiewaków. Całe widowisko jest naprawdę spektakularne, a my bierzemy udział w całej tej przygodzie i opowieści – tańczymy, śpiewamy. Mamy też zawsze cichą nadzieję, że ten koncert to pewnego rodzaju ucieczka dla naszej publiczności i że uda nam się zapewnić im uczucie chwilowego przeniesienia do Irlandii – opowiada o spektaklu Tara McNeill w wywiadzie dla Prestige MJM.

 

Chociaż panie przyjeżdżają do nas po raz pierwszy, polska publiczność miała okazję zapoznać się z nimi podczas emisji koncertu w TV Silesia i WTK Poznań w dwóch częściach. Koncert „Ancient Land” został sfilmowany na tle historycznego zamku Johnstown w hrabstwie Wexford w Irlandii.

Celtic Woman wystąpi w Polsce dwukrotnie tego roku. Pierwszy koncert odbędzie się 4 listopada w Sali Ziemi Poznań Congress Center. Drugi – 6 listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Obydwa występy rozpoczną się o godzinie 20:00 i w obu przypadkach otwarcie bram na koncerty nastąpi o godzinie 19:00. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM. Bilety do nabycia poprzez stronę www.prestigemjm.com.