5 kwietnia 2012

Butle z tlenem, profesjonalna masażystka, czy 18 świeżo ściętych białych i czerwonych róż w garderobie Axl Rose`a – to tylko niektóre wymagania grupy Guns N` Roses, która 11 lipca wystąpi na Stadionie Miejskim w Rybniku. Organizatorzy będą musieli zadbać o wiele szczegółów związanych z wizytą legendarnego zespołu w naszym kraju.

Grupa Guns N` Roses, jak przystało na gwiazdę światowego formatu, ma szereg wymagań, które muszą zostać spełnione, aby zespół w ogóle pojawił się na scenie. Nie brakuje wśród nich również tych nietypowych. – Tak czy inaczej, wszystkie wymienione kwestie w tak zwanym riderze technicznym, który otrzymuje organizator, muszą zostać spełnione. Nie ma mowy o wyjątkach czy odstępstwach. Trzeba zadbać o każdy szczegół – mówi Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Radiem Złote Przeboje jest organizatorem konceru Guns N` Roses w Polsce.

Jednym z najbardziej nietypowych oczekiwań amerykańskiej grupy są cztery butle z tlenem. – Niewykluczone, że zespół zamierza dać z siebie więcej niż sto procent i będzie w związku z tym potrzebować dodatkowego wspomagania – żartuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM. – Co ciekawe, otrzymaliśmy również dokładną specyfikację tych butli. Warto powiedzieć, że każda z nich musi mieć dokładnie 80 centrymetrów wysokości, być wypełniona po brzegi i oczywiście wcześniej nieużywana – dodaje Stefański.

 Na tym jednak lista wymagań zespołu się nie kończy. Axl Rose, wokalista legendarnej grupy zażyczył sobie, aby temperatura w jego garderobie wynosiła dokładnie 22 stopnie Celsjusza. Poza tym, musi znaleźć się w niej 18 czerwonych i tyle samo białych świeżo ściętych róż.

Muzycy w trakcie koncertu ulokowani będą tuż za sceną w specjalnych garderobach. Oddzielna będzie przeznaczona dla wokalisty Axl Rose`a. Poza tym, organizatorzy muszą przygotować pomieszczenia dla osób, które odpowiadają między innymi za realizację koncertu. – Warto wspomnieć, że jako organizator musimy zadbać o specjalne miejsce dla masażysty, a w zasadzie dla masażystki, ponieważ zespół jasno w tym przypadku określa płeć takiej osoby – dodaje Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM.

Organizatorzy przypominają, że bilety na koncert Guns N` Roses, który odbędzie się 11 lipca na Stadionie Miejskim w Rybniku, można nabywać za pośrednictwem stron www.imprezyprestige.com, www.ticketpro.pl lub www.ticketportal.pl  oraz w sieciach Empik, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.