4 czerwca 2012

W poniedziałek został ujawniony program festiwalu Polskiej Akademii Gitary. Jego niekwestionowaną gwiazdą będzie Bryan Adams, który wystąpi 26 lipca na terenie Międzynardowocyh Targów Poznańskich.

Koncert Bryana Adamsa jest zdecydowanie największym wydarzeniem w ramach festiwalu Polskiej Akademii Gitary, dzięki któremu do Polski przyjadą najwięksi wirtuozii tego instrumentu. Występ kanadyjskiego piosenkarza cieszy się dużym zainteresowaniem i przykuwa ogromną uwagę. Ma to swoje potwierdzenie w sprzedaży biletów. – Warto powiedzieć, że jak na razie bilety na koncert Bryana Adamsa sprzedawały się przynajmniej w 50 miastach. Można powiedzieć, że w tej chwili koncert w Poznaniu jest w połowie wyprzedany – poinformował w trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta w Poznaniu Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wraz z Radiem Złote Przeboje jest organizatorem koncertu Kanajdyjczyka.

W najbliższym czasie można spodziewać się zwiększenia intensywności sprzedaży. Wraz z początkiem czerwca rusza bowiem intensywna kampania promocyjna, której całkowita wartość szacowana jest na około 6 milionów złotych. – Na tę sumę składa się wszystko, co jest obecnie dostępne na rynku. Już dziś powinna być widoczna reklama o powierzchni prawie 300 metrów kwadratowych na ulicy Święty Marcin w Poznaniu. Już jest na pewno reklama na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Nowego Świata w Warszawie. To same centrum stolicy naszego kraju, gdzie reklama będzie widoczna cały czerwiec, a więc dokładnie w trakcie EURO 2012. Poza tym, imponujące megaboardy przy autostradach, a także w samym Poznaniu i w okolicznych miastach. Nie zabraknie klasycznych billboardów czy kampanii w mediach. Będą reklamy w prasie, radiu i telewizji – wyjaśniał Janusz Stefański.

 


Poznań, gdzie Bryan Adams wystąpi 26 lipca, znajdzie się na mapie jego międzynarodowej trasy koncertowej. Wcześniej artysta odwiedzi wiele doskonale znanych w skali światowej ośrodków. – Bryan Adams koncertował już w Osace czy Tokio. Był już również w Rotterdamie, Monachium czy Kolonii. Będzie w Zurichu, a za chwilę rozpocznie ten fragment trasy, której częścią będzie stolica Wielkopolski. Kanadyjczyk wybierze się do swoich fanów w Bratysławie, Budapeszcie czy Zadarze. Będą również koncerty w Lisbonie, Moskwie czy Petersburgu. Jak więc widać, lista jest naprawdę imponująca – przekonywał Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Organizatorzy dbają obecnie nie tylko o jak najlepszą promocję i sprzedaż biletów, ale muszą dograć również wiele szczegółów związanych z wizytą Adamsa w Poznaniu. Kanadyjczyk, jak każda gwiazda światowego formatu, ma swoje wymagania. Dotyczy to między innymi części gastronomicznej, wyposażenia garderób czy rodzaju transportu dla artysty. Wystarczy powiedzieć, że w garderobie Bryana Adamsa i jego zespołu musi znaleźć się 120 białych ręczników, a dla samego piosenkarza dziesięc mydeł w kostce. Do Polski Adams przyjedzie ze swoim osobistym kucharzem i organizator musi zadbać o całą gamę składników, z których będą wykonywane potrawy. – Musimy przygotować pięć kilogramów marchewki czy zestaw selera. Nie ma w tym wszystkim najmniejszego przypadku. Każdy szczegół musi być dograny w stu procentach – wyjaśniali w trakcie konferencji organizatorzy.

Organizatorzy przypomnieli również, że cały czas można nabywać bilety na koncert Bryana Adamsa. Można to robić za pośrednictwem strony www.imprezyprestige.com oraz w sieci sprzedaży Ticketpro. – Już dziś zapraszamy wszystkich na koncert Bryana Adamsa. Zapewniamy, że będzie to wielkie wydarzenie. Warto zresztą przypomnieć znakomite show z udziałem artysty w ubiegłym roku w Rybniku, kiedy zagrał dla swoich najwierniejszych polskich fanów około 25 utworów. Okazało się, że były to same hity i niektórzy nawet nie wiedzieli, że taka liczba doskonale znanych piosenek należy właśnie do Kanadyjczyka. Podobnie będzie z pewnością również w Poznaniu – podkreślił Janusz Stefański z Prestige MJM.