16 czerwca 2013
Poniżej zbiór najbardziej istotnych informacji praktyczno – organizacyjnych związanych z koncertem zespołu BON JOVI w Gdańsku. 
 
Otwarcie bram stadionu
 
Generalne otwarcie bram stadionu PGE Arena nastąpi w dniu koncertu o godzinie 16:30. 
Posiadacze biletów w sektorach: Golden Circle, płyta A oraz na trybunach powinni udać się do bram: od strony ulicy Żaglowej (brama numer 8) lub od strony ulicy Marynarki Polskiej (brama numer 10). Po pierwszej kontroli posiadacze biletów Golden Circle oraz płyta A muszą skierować się do tuneli numer 1 i 4. Z kolei posiadacze biletów na trybuny będą wchodzić na stadion poprzez górną promenadę. 
 
Wcześniejsze wejście na stadion
 
O godzinie 15:30 rozpocznie się wpuszczanie na stadion osób posiadających następujące bilety: Diamond Circle VIP Package, Diamond Circle, GC (Golden Circle) Fast Track, Bon Jovi Fan Club. Posiadacze wymienionych biletów będą wpuszczani tylko wejściem od strony ulicy Uczniowskiej (brama numer 12). 
 
Support
 
O godzinie 18:30 rozpocznie się występ supportu, którym będzie zespół IRA. Ten koncert trwał będzie około 45 minut. Około godziny 20.00 na scenie powinien pojawić się zespół Bon Jovi. 
 
Parkingi przy stadionie
 
Organizatorzy zadbali o parkingi dla uczestników imprezy. Ogólnodostępne będą parkingi P3 i P4 znajdujące się tuż przy gdańskim obiekcie. Cena jednego miejsca parkingowego ustalona została na poziomie 20 złotych. Płatność będzie dokonywana przy wyjeździe z parkingu. 
Czynny będzie również parking przy AMBER EXPO. Tam dostępnych bedzie około 300 miejsc. Ten parking również będzie płatny (20 złotych). 
 
Dodatkowe parkingi w mieście
 
W centrum Gdańska przy Placu Zebrań Ludowych (skrzyżowanie Alei Zwycięstwa z ulicą 3 Maja)  zostanie utworzony specjalny parking koncertowy. Tam będzie można pozostawić samochód i następnie udać się na pobliski dworzec kolejowy, by Szybką Koleją Miejską przejechać na stadion. Poza tym, parkować będzie można w ciągu ulic Halera, Nowej, Uczniowskiej oraz Czarny Dwór.
 
Szybka Kolej Miejska
 
Dotarcie na koncert zespołu Bon Jovi powinna ułatwić Szybka Kolej Miejska, która 19 czerwca będzie kursować według specjalnego rozkładu. Pierwszy kurs ze stacji Gdańsk Główny w kierunku stadionu (stacja Gdańsk Stadion – Expo) będzie miał miejsce o godzinie 17:00. Kolejne odjazdy planowane są co 20 minut aż do godziny 19:40. Po zakończeniu koncertu ze stacji Gdańsk Stadion – Expo pierwszy kurs w kierunku stacji Gdańsk Główny będzie miał miejsce o godzinie 23:00, a ostatni o godzinie 1:20. 
 
Zmiana organizacji ruchu w mieście
 
Jedyną istotną zmianą w organizacji ruchu w Gdańsku będzie zamknięcie ulicy Uczniowskiej. Ulica ta zostanie zamknięta dla ruchu kołowego o godzinie 16.30. 
 
Organizacja ruchu po koncercie
 
Po zakończeniu koncertu wyjazd z parkingu znajdującego się przy stadionie będzie odbywał się tylko w prawą stronę. W przeciwnym kierunku poprowadzony zostanie ruch pieszych. Takie zasady będą obowiązywały aż do momentu, gdy piesi opuszczą stadion. Może to potrwać od 30 do 40 minut. Należy także dodać, że oddzielny parking został przygotowany dla osób posiadających bilety w lożach PGE ARENY. Będzie to parking P1 (w tym przypadku obowiązywać będą specjalne przepustki).
 
Specjalna aplikacja koncertowa
 
Wszystkie informacje o koncercie Bon Jovi w dniu imprezy będzie można uzyskać za pomocą telefonu komórkowego. Dla posiadaczy smartfonów została przygotowana specjalna aplikacja, która zawiera najważniejsze informacje o koncercie. Aplikacja została przygotowana z myślą o wszystkich osobach, które wybierają się na koncert Bon Jovi. Zawiera ona dokładny rozkład godzinowy imprezy, informacje o artystach, dojeździe na PGE Arenę, pełną informację o sektorach, parkingach, zamkniętych ulicach oraz o rzeczach, których nie można wnosić na teren stadionu. Aplikacja będzie dostępna na trzech systemach mobilnych: iOS, Android i Windows Phone. Aby z niej skorzystać należy zeskanować specjalny kod lub wejść na stronę get.21eventapp.com/bonjovi. W dniu koncertu na terenie stadionu ogólnodostępny dla wszystkich uczestników imprezy będzie bezprzewodowy internet, co z pewnością ułatwi korzystanie z aplikacji. 
 
Zakup biletów w dniu koncertu
 
W dniu koncertu będzie można nabywać bilety. Przy stadionie punkt sprzedaży wejściówek zostanie zlokalizowany w specjalnym kontenerze, który będzie mieścił się w pobliżu bramy numer 8 od strony ulicy Żaglowej (w tym przypadku płatności będzie można dokonywać zarówno przy pomocy karty jak i gotówką). Ponadto bilety będzie można kupować w sieci salonów EMPIK oraz sklepach MEDIA MARKT i SATURN na terenie całego kraju. Do ostatniego momentu będzie też istniała możliwość zakupu biletów poprzez internet z opcją wydrukowania biletu na własnej drukarce. 
 
Wymiana voucherów na bilety
 
Posiadacze voucherów Lotosu będą mogli dokonać zamiany voucherów na bilety w kasach stadionowych (stałe kasy obiektu wykorzystywane przy okazji meczów piłkarskich) zlokalizowanych tuż za bramą numer 8 od strony ulicy Żaglowej. 
 
Punkt reklamacji biletów
 
W przypadku jakichkolwiek kłopotów z biletami (np. problemem ze zczytaniem kodu kreskowego) należy zgłosić się do punktu znajdujacego się w kasach stadionowych (stałe kasy obiektu wykorzystywane przy okazji meczów piłkraskich) w pobliżu bramy wejściowej numer 8. 
 
Osoby niepełnosprawne
 
Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajdować się będą na parkingu numer 5. Z kolei winda dla osób niepełnosprawnych zlokalizowana jest w tunelu numer 1. 
 
Gastronomia na koncercie
 
Przy okazji koncertu Bon Jovi na stadionie PGE Arena czynne będą punkty gastronomiczne. Kilka z nich ulokowanych zostanie na murawie. Pozostałe funkcjonować będą w stałych stadionowych punktach sprzedaży. Będzie w nich można kupić: zapiekanki, hot – dogi, frytki, pop – corn, różnego rodzaju batony, kawę, herbatę, napoje chłodzące typu: coca – cola, sprite, nestea oraz piwo 3,5 procent. 
 
Palenie papierosów na koncercie
 
Palenie papierosów będzie możliwe tylko w specjalnych strefach. Łącznie organizatorzy przygotowali 16 takich miejsc. Każde strefa będzie odpowiednio oznaczona. Poza tymi obszarami, palenie papierosów na terenie imprezy będzie zabronione. 
 
Toalety
 
W dniu koncertu czynne będą wszystkie stadionowe toalety. Poza tym toalety przenośne ustawione zostaną przy każdym wejściu na obiekt oraz na murawie boiska. 
 
Gadżety Bon Jovi
 
Organizatorzy przygotują stoiska z oficjalnymi gadżetami zespołu Bon Jovi. Będę się one znajdowały w trzech miejscach: przy bramie numer 8 (od strony ulicy Żaglowej), na wewnętrznym ringu stadionu oraz na murawie. W punktach sprzedaży gadżetów będzie można płacić jedynie gotówką. 
 
Czego nie można wnosić na koncert?
 
Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych w tym również napojów, kamer, aparatów fotograficznych z odłączanym obiektywem, sprzętu do rejestrowania dźwięku, wskaźników laserowych, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, długich łańcuchów przy portfelach oraz banerów. 
 
Aparaty fotograficzne
 
Na teren imprezy nie można wnosić aparatów fotograficznych z odkręcanymi obiektywami. Dopuszczalne jest natomiast korzystanie z aparatów kompaktowych. 
 
Punkty medyczne na stadionie
 
Na terenie PGE Areny będą przygotowane dwa punkty medyczne. Pierwszy z nich będzie mieścił się się w tunelu numer 1, a drugi na poziomie pierwszym (trybuny). Poza tym, o bezpieczeństwo uczestników imprezy będzie dbać 13 patroli ratowniczych oraz trzy zespoły wyjazdowe. 
 
Wolontariusze
 
W dniu imprezy w okolicy stadionu, a także w newralgicznych punktach komunikacyjnych miasta będzie można spotkać wolontariuszy służących pomocą w dotarciu do stadionu i odnalezieniu swojego miejsca na obiekcie.
 
Bankomaty
 
Najbliższy stadionowi bankomat znajduje się na stacji paliw położonej na skrzyżowaniu ulic: Marynarki Polskiej oraz ulicy Swojskiej.