23 maja 2013

Blisko trzygodzinne, bardzo energetyczne i niezapomniane w swoim brzmieniu koncerty daje podczas tegorocznego tournee grupa Bon Jovi. Podobnie będzie w Gdańsku, 19 czerwca. Tak długie występy na żywo to rzadkość. Na przeszkodzie w kilkugodzinnym koncercie mogą stanąć jedynie… kłopoty z alergią lidera zespołu. 

Europejska część trasy koncertowej Bon Jovi rozpoczęła się 14 maja w Sofii. Zespół dał z siebie wszystko, choć występ trwał nieco krócej niż zwykle. Powodem były problemy lidera anerykańskiego zespołu.
 
Rzeczywiście, graliśmy krócej niż pierwotnie planowaliśmy. Wszystko z powodu mojej alergii, która dała mi się bardzo we znaki. To zresztą dowodzi, że nie bawimy się w granie z playbacku – tłumaczył Jon Bon Jovi, który już 19 czerwca wraz z kolegami z zespołu wystąpi po raz pierwszy w Polsce. Ten koncert odbędzie się na stadionie PGE ARENA w Gdańsku.
 
W przyszłości jeśli zacznie mi dokuczać alergia założę chyba na twarz maskę i będę prezentował się jak Michael Jackson – żartował dwa dni później Jon Bon Jovi w trakcie konferencji prasowej w Wiedniu.

 
Fot. Sebastian Pucher
 
Problemów z głosem Jon Bon Jovi nie miał już w stolicy Austrii, gdzie w miniony piątek odbył się kolejny koncert w ramach trasy "Because We Can". Co ciekawe, w długim i energicznym występie pomogły mu warunki atmosferyczne. Na torze wyścigów konnych w Wiedniu tego dnia padał rzęsisty deszcz. – Pewnie część z was o tym wie – jestem chyba jedyną osobą, która cieszy się z tego deszczu – żartował w trakcie koncertu wokalista.
 
Jon Bon Jovi zapewnia, że w trakcie kolejnych występów da z siebie wszystko i postara się spędzić na scenie jak najwięcej czasu. – Zapewniam, że teraz mój głos pracuje naprawdę świetnie i będzie to można z całą pewnością usłyszeć w trakcie kolejnych występów. Uwielbiamy grać na żywo dla naszych fanów i dlatego nie będziemy się oszczędzać! – tłumaczy lider Bon Jovi.
Przy okazji koncertu w Wiedniu managment amerykańskiej grupy zdradził, że zespół Bon Jovi przygotował na tegoroczną trasę koncertową 60 utworów. Podczas kazdego z koncertów wykonuje około 25 piosenek odpowiednio dobierając je do miejsca, w którym grany jest koncert. 
 
Bilety na koncert Bon Jovi w Gdańsku można nabywać za pośrednictwem stron: www.imprezyprestige.com i www.eventim.pl oraz w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.