21 listopada 2019

Koncertowanie, nagrywanie płyt, spotkania z fanami czy wywiady – to dla jednego z wokalistów Il Divo za mało! David Miller wprowadził w życie nowe przedsięwzięcie: „Bohémisphere”, które szturmem podbija świat filmu. Artysta ma na swoim koncie nawet ważne nagrody. Cały zespół już za rok ponownie zaśpiewa w Polsce.


Kwartet Il Divo nie próżnuje: właśnie rozpoczął bożonarodzeniowe tournée po Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, przygotowuje się do kolejnej ogólnoświatowej trasy koncertowej i zajmuje się promocją wydawnictwa DVD – „Il Divo. Timeless Live In Japan 2018” , którego produkcja jest częścią projektu „Bohémisphere”. Szczególnie związany jest z nim David Miller – jeden z członków zespołu, choć zaangażowani są do niego także pozostali wokaliści.

 

 

Celem przedsięwzięcia „Bohémisphere” jest przenoszenie sztuki przez duże „S” w świat muzyki i filmu. Jego pomysłodawcą i inicjatorem jest David Miller:
– Zdaję sobie sprawę, że sztuka nie jest koniecznością w życiu, przynajmniej nie w taki sposób, jak jedzenie, schronienie, czysta woda, czy odzież. To są potrzeby konieczne do przetrwania. Sztuka i muzyka z kolei, to płaszczyzny, które pozwalają przetrwać ludzkiej mentalności. Jednak stworzenie tego wiąże się z pewnymi kosztami. Jest to wielkie poświęcenie – duchowe, psychiczne, emocjonalne i finansowe. Wymaga ono od artysty tworzenia wielkich dzieł sztuki. Jest to ciągły proces uczenia się, którego kultywacja trwa latami i wymaga wielu dekad nauki i praktyki – zauważa wokalista.

 

Początki projektu „Bohémisphere” sięgają 2004 roku, kiedy David rozpoczął kręcenie serii dokumentalnych filmów krótkometrażowych dla fanów Il Divo na całym świecie. Nauczył się przy tym wielu aspektów ich tworzenia, które ostatecznie przyczyniły się do rozwoju jego zainteresowania kinematografią, a w efekcie do stania się reżyserem filmowym.

 

https://vimeo.com/373005756

 

Na oficjalnej stronie projektu znajdują się zakładki, w których fani mogą znaleźć stworzone do tej pory filmy i ich zapowiedzi. Jak dotąd w ramach „Bohémisphere” pojawiły się: „Samurai Shorts” oraz „A Hand of Bridge”, a na realizację czekają „Timeless Live In Japan” – dotyczący koncertu Il Divo, który niedawno wypuszczono w formatach DVD, Blu-ray oraz digital, a także „Pagliacci”.
Wspomniane „A Hand of Bridge”  jest mikro-operą. Występują w nim: David Miller, Mary Dunleavy, Sarah Joy Miller oraz Ben Davis. 

 

https://vimeo.com/225123212

 

Jest to wierna adaptacja mikro-opery autorstwa Samuela Barbera z 1958, w której dwie pary ujawniają swoje najgłębsze pragnienia, najciemniejsze lęki i najdziksze fantazje podczas wieczornego grania w brydża. Pozycja wyreżyserowana przez Davida Millera i Franka Borina doczekała się już uznania w świecie filmu, zdobywając szereg nagród. Był najlepszym filmem krótkometrażowym Classic Arts Film Festival 2018, zdobył trzecią nagrodę i nagrodę specjalną jury – CNY Film Festival 2018, a także nominacje w kategoriach: najlepszy film krótkometrażowy i najlepszy reżyser filmu krótkometrażowego – Idyllwild International Festival of Cinema 2018. Jest też finalistą konkursu filmów krótkometrażowych Corto Noir 2018 i wiele innych.

 

– Bycie częścią społeczności „Bohémisphere”, to jak złożenie oświadczenia, że nasza sztuka i muzyka są dla kogoś ważne, co pomoże nam dalej tworzyć sztukę muzyczną na najwyższym poziomie. (…) Miejmy nadzieję, że nadal będzie pielęgnowana w ludzkich sercach – opowiada o projekcie David Miller na oficjalnej stronie projektu.

Fani czekają również na zapowiedziany film „Pagliacci” – w całości reżyserowany przez Davida Millera, który znajduje się obecnie jeszcze w fazie rozwoju. Nagrywany będzie w 2020 w Los Angeles. Ma opowiadać o grupie aktorskiej Pagliacci & Co., która po przeżyciu upadku współczesnego świata połączyła swoje siły, podróżuje po całym kraju i zabawia nowo utworzone wspólnoty ocalałych. W filmie wystąpią: David Miller, Saray Joy Miller, Michael Mayes, Michael Todd Simpson oraz Alastair Kent.

 

W projekt Davida Millera zaangażowany jest także cały zespół Il Divo. W wydawnictwie DVD „Timeless”, nagranym w Japonii podczas ostatniej trasy koncertowej, zostały uwiecznione obrazy z całą czwórką i pokazane już fanom w czterech rozdziałach. Pierwszy z nich o wdzięcznej nazwie – „Pianista” należy do Sébastiena Izambarda, drugi „Znak”, to pole do popisu dla Carlosa Marína. Trzeci rozdział – „Barman” to działka Ursa Toniego Bühlera. Ostatnia odsłona należy do pomysłodawcy – w rolę tresera wciela się sam David Miller. Wszystkie te fragmenty mają być włączone do powstającego filmu.

 

Zanim fani będą mogli obejrzeć kolejną produkcję w ramach serii „Bohémispire”, kwartet Il Divo w pełnym składzie przyjedzie do Polski na pełnowymiarowy koncert w TAURON Arenie Kraków. Wydarzenie zaplanowane zostało na 13 listopada 2021 roku, a bilety można kupić za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com.