11 czerwca 2021

Światowej sławy włoski tenor Andrea Bocelli zaśpiewa podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. W przyszłym roku będziemy gościć artystę w Polsce, również na sportowej arenie – PGE Narodowym.

 

 

Artysta od dzieciństwa jest fanem piłki nożnej i wielokrotnie śpiewał na stadionach całego świata przy okazji rozgrywek sportowych. Uświetnił swoimi występami takie wydarzenia jak: Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej i Finał Premier League. Teraz Andrea Bocelli zaśpiewa na płycie rzymskiego boiska swoją popisową arię „Nessun Dorma” z opery „Turandot” Giacomo Pucciniego.

 

Tu przypomnienie jego zapierającej dech w piersiach wersji „Nessun Dorma” przed piątkową ceremonią:


 

Śpiewak ma na swoim koncie Złoty Glob, siedem klasycznych BRITs i siedem nagród World Music Awards, a także gwiazdę w Hollywood Walk of Fame. Andrea Bocelli jest również jedną z najbardziej znanych osobistości muzycznych we współczesnej historii. Śpiewał dla papieży, prezydentów i członków rodziny królewskiej, występował we wszystkich największych salach koncertowych i operach na całym świecie. W 2006 roku został mianowany Wielkim Oficerem Orderu Zasługi Republiki Włoskiej. Jego zeszłoroczny występ „Music for Hope” w mediolańskiej katedrze Duomo stał się jednym z największych w historii muzycznych występów na żywo transmitowanych online. Koncerty Andrei Bocellego gromadzą tłumy i wyprzedają się do ostatniego miejsca na całym świecie.
19 sierpnia 2022 roku artysta zaśpiewa w Polsce na najbardziej prestiżowej arenie sportowej w naszym kraju – PGE Narodowym. Bilety w sprzedaży na biletserwis.pl.