13 grudnia 2022
Ten album jest perełką, który wprowadzi świąteczny nastrój i pozwoli długo w nim pozostać. „A Family Christmas” nagrany przez Andreę Bocellego, jego syna Matteo I córkę Virginię niesie ze sobą przesłanie o tym, jak ważna jest rodzina. Winylowa wersja płyty wraz z biletem na przyszłoroczny koncert artysty w Chorzowie będzie znakomitym prezentem na święta dla każdego prawdziwe fana włoskiego tenora. 
 
 
 
Zebrali swoje ulubione utwory świąteczne, dorzucając do nich jeszcze jeden zupełnie nowy i wyszła rewelacyjna, w cudownie ciepłym klimacie, rodzinna płyta.  Dla Andrei Bocellego nie jest to pierwszy świąteczny album, ale za to pierwszy, jaki w całości nagrał ze swoimi dziećmi – 25-letnim Matteo i 10-letnią Virginią. To wytwórnia płytowa wpadła na pomysł połączenia sił trójki Bocellich. Pomimo tego, że Matteo jest obecnie w trakcie nagrywania swojej pierwszej, debiutanckiej solowej płyty, a Andrea był zajęty koncertowaniem na całym świecie, znaleźli czas na wspólny projekt. – Przyjąłem ten pomysł z dużym entuzjazmem, dlatego że dzięki tej płycie mamy możliwość rozpowszechnienia na świecie bardzo ważnej informacji i bardzo ważnej wartości, jakie niesie ze sobą rodzina. Te wartości wpajał nam też papież Franciszek – mówi Andrea Bocelli. 
 
Jak przebiegała współpraca z dzieci z Andreą? – Tworzenie muzyki z tatą jest zawsze doskonałą zabawą. Samo przebywanie z nim także, bo wspólnie dzielimy wiele pasji. Jestem bardzo szczęśliwy z tego, że mam za sobą kolejny, ukończony projekt z tatą, zaraz po utworze „Fall On Me” – mówi Matteo Bocelli. Z kolei dla Andrei współpraca z jego dziećmi była czymś zupełnie naturalnym, ponieważ tak naprawdę śpiewają razem w domu i to od wielu lat. Jak mówi, jest to dobry sposób na spędzanie z nimi czasu. – W przeszłości bardzo cierpiałem, kiedy byłem młodszy, jeździłem po całym świecie i byłem z daleka od rodziny. (…) Teraz możemy wszyscy wyruszyć w świat i to razem!  I to jest dla mnie najpiękniejsze!  – mówi tenor, z którym we wspólnych koncertach coraz częściej występują zarówno Matteo, jak i Virginia.  
 
Andrea Bocelli to charyzmatyczny wykonawca, który wzrusza publiczność swoim głosem od blisko 35 lat. Wydaje się, że właśnie teraz artysta przeżywa swój najlepszy czas, a dowodem na to są wyprzedane koncerty na całym świecie. W Polsce włoski tenor ma ogromne grono fanów, do których przyjeżdża na koncerty regularnie. Głównie do nich zatem skierowana jest propozycja kupna najnowszego albumu, który tak samo jak koncert na żywo – z pewnością wzruszy i dostarczy niezapomnianych wrażeń na długo. 
 
Album „A Family Christmas” dostępny jest w formie winylu na www.biletserwis.pl. A w połączeniu z biletem na koncert Andrei Bocellego na Stadionie Śląskim stanowić może idealny wprost prezent pod choinkę. Wydarzenie odbędzie się 26 sierpnia 2023 roku, a jego organizatorem będzie agencja Prestige MJM.