20 maja 2016

Rod Stewart śpiewa najbardziej seksowne piosenki na świecie? Tak przynajmniej wynika z rankingu miesięcznika „Billboard”. Amerykańskie wydawnictwo zorganizowało plebiscyt na najseksowniejszy utwór muzyczny wszechczasów. W tej nietypowej, ale jakże wiele mówiącej klasyfikacji, na drugim miejscu uplasował się Rod Stewart! I – co ważne – jako jedyny artysta w pierwszej dziesiątce umieścił aż dwa utwory. Szkockiego piosenkarza będzie można zobaczyć i usłyszeć już 28 maja w Łodzi.

 

Ranking obejmuje wszystkie piosenki, które ujrzały światło dzienne w latach 1958 – 2010. Pewnie można by długo polemizować z definicją „seksownego utworu”, jednak autorom zestawienia nie można zarzucić braku obiektywizmu.
– Cały plebiscyt opiera się na notowaniach  „seksownych” piosenek na liście przebojów „Billboard Hot 100”. Ta lista od wielu lat jest uważana za miarodajne źródło informacji o popularności poszczególnych utworów w Stanach Zjednoczonych – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która organizuje koncert w hali Atlas Arena w Łodzi.

 

Notowanie otwiera australijska piosenkarka i aktorka Olivia Newton-John z utworem „Physical”. Co warte podkreślenia, to jedyna piosenka, która zdołała wyprzedzić w rankingu Roda Stewarta. Niewiele mniej „seksowny” okazał się bowiem utwór „Tonight's The Night”, który był numerem jeden na „Billboard Hot 100” przez osiem tygodni.
– Znalezienie się w takim zestawieniu to na pewno oryginalne wyróżnienie, które można jednak bez wątpienia określić mianem sukcesu. W piosenkach Roda chyba rzeczywiście jest seks, ponieważ Szkot jako jedyny może pochwalić się tym, że w pierwszej dziesiątce seksownych utworów znajdują się dwa jego utwory  – zauważa Mateusz Pawlicki z Prestige MJM. Dziesiąte miejsce zajął bowiem utwór "Da Ya Think I'm Sexy".

 

 

Ranking rankingiem, jednak wiele romantyzmu, miłości i seksu w utworach Szkota widzą jego fani. Ich zdaniem, w twórczości Roda Stewarta jest znacznie więcej piosenek, które zasługują do określania ich takim mianem.
– Utwór „When I need you” jest po prostu piękny. Zawsze poprawia mi humor i zawsze sprawia, że mam uśmiech na twarzy. Można przy nim zarówno płakać, jak i cieszyć się jak dziecko – podaje przykład pani Edyta Pietrykowska.
– Wprawdzie nie mam żadnych miłosnych wspomnień z tą piosenką, ale zawsze powoduje uśmiech na mojej twarzy. W gorszych chwilach doprowadza mnie do łez. Fantastycznie byłoby tańczyć przy niej na swoim weselu – dodaje inna fanka artysty.

 

Fani Roda Stewarta zauważają również podobne walory w utworze „I don't want to talk about it”. Lista pewnie mogłaby być znacznie dłuższa, bowiem nastrojowe dźwięki stanowią istotny element twórczości muzyka.
– Wiele z nich pewnie będzie można usłyszeć podczas koncertu w Łodzi. Bez niektórych utworów występ Roda Stewarta jest bowiem praktycznie niemożliwy. Fani nie wybaczyliby Szkotowi, gdyby największych przebojów zabrakło w trakcie koncertu. Rod z całą pewnością ma tego świadomość – podsumowuje Janusz Stefański.

 

W tym kontekście jeszcze większego znaczenia nabiera akcja zorganizowana przez agencję Prestige MJM oraz Radio Złote Przeboje. Podczas trzeciego utworu koncertu w Łodzi fani mają bowiem podnieść w górę czerwone serduszka z napisem "We Love You Rod". Wszyscy otrzymają je przy wejściu do hali. Serduszka idealnie skomponują się z wymową wielu piosenek Roda Stewarta.

 

Przypomnijmy, że bilety na łódzki koncert można nabywać za pośrednictwem strony prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik.

 

Pierwsza dziesiątka listy najbardziej seksownych piosenek według magazynu "Billboard":

 

1. "Physical" – Olivia Newton-John
2. "Tonight's The Night" – Rod Stewart
3. "I'll Make Love To You" – Boyz II Men
4. "Too Close" – Next
5. "Let's Get It On" – Marvin Gaye
6. "Hot Stuff" – Donna Summer
7. "Do That To Me One More Time" – Captain & Tennille
8. "Like A Virgin" – Madonna
9. "Kiss You All Over" – Exile
10. "Da Ya Think I'm Sexy" – Rod Stewart