22 stycznia 2016

Dwa wyjątkowe sety, złożone z najważniejszych utworów grup: Joy Division oraz New Order usłyszą 30 stycznia polscy fani podczas wyjątkowego występu formacji Peter Hook & The Light w warszawskim klubie Stodoła. Koncert potrwa blisko trzy godziny!

 

Warszawska Stodoła to trzeci przystanek na międzykontynentalnej trasie koncertowej formacji Peter Hook & The Light, która rozpocznie się już w najbliższy czwartek, 28 stycznia. Tuż przed sobotnim występem w Polsce, Peter Hook zagra w słowackiej Bratysławie oraz czeskiej Pradze. Jak zapowiedział muzyk, w trakcie tego tournée zaprezentuje publiczności nowe aranżacje najbardziej rozpoznawalnych utworów z płyt: „Unknown Pleasures” oraz „Closer”. Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że 30 stycznia usłyszymy w Stodole również te utwory, które nigdy nie znalazły się na żadnym z albumów Joy Division.

 

 

Przede wszystkim usłyszymy dwa albumy Joy Division: kultowe „Unknown Pleasures” i „Closer”, choć prawdopodobnie nie zabraknie również innych kawałków zespołu, które pomimo legendarnego statusu nie trafiły na żaden z wymienionych krążków (np. „Love Will Tear Us Apart”). Jeśli plany Petera się nie zmienią, na rozgrzewkę zabrzmią piosenki New Order, z których osobiście najbardziej czekam na oczywistą oczywistość, czyli „True Faith”– ocenił Marcin Kubicki z magazynu „Gitarzysta”.

 

Warto przypomnieć, że choć kultowa formacja Joy Division wydała zaledwie dwa albumy studyjne, na dobre weszła do historii muzyki jako jedna z najbardziej wpływowych kapel ostatnich dekad. Ogromne zainteresowanie, jakim od początku cieszyli się muzycy z grupy Iana Curtisa, było wynikiem zarówno oryginalnego brzmienia grupy, jak i kontrowersyjnego stylu bycia jej członków.

 

W tamtym czasie na pewno Joy Division było czymś innym niż dotychczasowi idole ówczesnej młodzieży. Sex Pistols chociażby, które było także wzorem dla zespołu Iana Curtisa, grało zupełnie inny rodzaj punka. Joy Division poszło natomiast w stronę post-punkową. Niewątpliwie to, ich indywidualny styl grania, który rodził się z kompletnej niewiedzy muzycznej, konsekwentne unikanie mediów, a jednocześnie kontrowersyjne zachowania sceniczne i wizerunkowe – to wszystko przyczyniło się do pierwszej fali zainteresowania Joy Division – dodał Kubicki.

 

Utwory Joy Division to jednak nie jedyna atrakcja, na którą mogą liczyć wszyscy posiadacze biletów na warszawski koncert grupy Peter Hook & The Light w warszawskiej Stodole. Brytyjski basista zapowiada także drugi set, złożony z wybranych kompozycji grupy New Order, współtworzonej przez niego po samobójczej śmierci Curtisa na początku lat 80.
Obie części koncertu zostaną rozdzielone dziesięciominutową przerwą.

 

Występ formacji Peter Hook & The Light odbędzie się 30 stycznia 2016 roku w warszawskim klubie Stodoła. Wejściówki na to wydarzenie można cały czas nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.