Blisko 50 koncertów w Jarocinie! Festiwal rośnie w siłę

22 czerwca 2016

Bezjahzgd – reggae z miksem różnych stylów, Coria – laureaci wielu nagród muzycznych, Rootzmans – rodzinny zespół w rytmach reggae i Dry Forest z klasycznym instrumentarium i szorstkim brzmieniem – to kolejne cztery zespoły, które zaprezentują się na jarocińskiej Scenie Namiot. W sumie podczas tegorocznej edycji festiwalu, zarówno na Scenie Głównej, Scenie Namiot, jak i w Spichlerzu Polskiego Rocka oraz w innych punktach Jarocina będzie można zobaczyć aż 48 koncertów!

 

Cztery zespoły, które zagrają na Scenie Namiot już zostały zaprezentowane. To Molly's Malone, Offensywa, Radio Bagdad i Roots Rockets. Czas na kolejną „czwórkę”.

 

Pierwszy z zespołów to Bezjahzgh. Grupa powstała w 2006 roku w wielkopolskiej Trzciance. Rytm zespołu nadaje 10 serc. Jedne biją spokojnym tempem, inne łomoczą na skraju zawału.
– To właśnie sprawia, że muzyka, która z nas płynie jest wyjątkowa. Reggae'owy sos przyprawiany przeróżnymi innymi dźwiękami i stylami. Jest wiec słodko i ostro, gorzko i kwaśnie, pikantnie i łagodnie, ale zawsze smacznie. Jesteśmy galimatiasem energii, muzyki i pomysłów, które składają się w spójną całość podczas naszych koncertów – tak mówią o sobie członkowie zespołu. Bezjahzgh zagrał blisko 200 koncertów na terenie kraju jak i poza granicami Polski. Najważniejsze z nich to Ostróda Reggae Festiwal, Afryka Reggae Festiwal, Pokojowa Wioska Kryszny Przystanek Woodstock, Karuzela Cooltury, Festiwal Reggaenwalde i Upgrade Festiwal (Magdeburg).

 

Grupa zdobyła Grand Prix wielkopolskiego przeglądu ”Młodzi mają głos” w Czarnkowie, jest też  laureatem konkursu młodych talentów im. Ryszarda Sarbaka podczas festiwalu Reggae Na Piaskach, a także finalistą eliminacji na dużą scenę Przystanku Woodstock.

 

 

Kolejny z zespołów, które zaprezentują się w jarocińskiej Scenie Namiot to Coria. Zespół powstał w 2014 roku w Jastrzębiu Zdroju z połączenia muzyków zespołu Symetria i młodego wokalisty Tomasza Mrozka. Od tamtego czasu zespół ma za sobą setki zagranych koncertów klubowych i festiwalowych takich jak: Festiwal Kolorów (trasa), Life Festiwal Oświęcim, Orange Warsaw Festiwal. Zespół występował przed światowymi gwiazdami takimi jak: Guns'N Roses, Europe, Soundgarden, Eric Clapton.


Coria ma na koncie dwa krążki studyjne:"Teoria Splątania" (2014 rok), "Kwestia Czasu" (2015 rok). Albumy te wygrywały w plebiscytach na najlepsze krążki w różnych portalach muzycznych i zostały docenione przez czołowe czasopisma, redaktorów muzycznych, jak i dziennikarzy radiowych. Utwory takie jak "Nie Pozwól Mi", "Sen Boga", "Efuzja" znajdowały się wielokrotnie na szczycie listy przebojów Antyradia. 

 

 

Na Scenie Namiot zagra też Rootzmans – wyjątkowy zespół na naszej scenie muzycznej bowiem trzon zespołu tworzą tata (Mariusz) dwaj bracia (Piotr i Paweł) i ich wujek (Damian) oraz przyjaciele (Adrian i Bartek). Rootzmans to wspaniała dawka muzyki reggae, z wyjątkowymi przebojowymi  tekstami oraz bogatym instrumentarium. Zespół jest finalistą muzycznego show Must Be The Music. Obecnie grupa kończy prace nad debiutancką płytą, której premiera planowana jest w tym roku. Muzykę Rootzmans pokochała polska publiczność co przełożyło się na wielotysięczne głosy smsy od początku udziału zespołu w programie Must Be The Music. Z każdą niedzielną emisją nowego odcinka programu zespół wygrywał kolejne etapy muzycznego show i został jego finalistą.

 

 

Ostatni z tej czwórki to Dry Forest – klasyczne instrumentarium, szorstkie brzmienie poparte wyrazistym i oryginalnym frontmanem. W czwórkę tworzą niedzisiejszą muzykę, w której nie brakuje chwytliwych momentów, zaskakujących zwrotów akcji. Podczas koncertów zespół porywa słuchacza do wnętrza swojej burzliwej natury. Pierwszym poważny koncert  Dry Forest odbył się w Warszawie, w klubie Miłość. Podczas urodzin marki Aloha From Deer. Zespół stawił wtedy czoło kilkusetosobowej publiczności, którą bardzo szybko przekonał do siebie.
– Wtedy  też zrozumieliśmy, że nie możemy zmarnować drzemiącego w nas potencjału w zespole i postanowiliśmy zarejestrować swój pierwszy materiał demo – mówią członkowie zespołu.

Zanim materiał ujrzał światło dzienne, zespół zagrał mnóstwo koncertów, zdobywając pozytywne recenzje.

 

 

 

 

Koncerty na Scenie Namiot będą się odbywać tuż obok koncertów na Scenie Głównej Jarocin Festiwal. Dotychczas ogłoszeni artyści Sceny Głównej to: Slayer, The Prodigy, Five Finger Death Punch, D.O.A., TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos, Sweet Noise, Kobranocka, Hunter, Scream Maker oraz Ga-Ga/Zielone Żabki, Red Electrick, Drivealone i Katarzyna Nosowska (w projekcie Nowsza Aleksandria) oraz Bluee Deep Shorts.

 

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego

kraju.