14 czerwca 2013
Wspaniałą oprawę koncertu Bon Jovi na PGE ARENA w Gdańsku przygotowują polscy fani zespołu. Na stadionie ma zostać rozciągnięta olbrzymich rozmiarów biało – czerwona flaga, w biało – czerwonych barwach mają także świecić tysiące bransoletek. Z kolei dla Jona Bon Jovi przygotowana została koszulka reprezentacji Polski. 
 
Do pierwszego w Polsce koncertu grupy Bon Jovi pozostało niewiele czasu. – W naszym przypadku to już ostatnia prosta przygotowań – mówi Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM. 
 
Ogrom pracy czeka jednak nie tylko organizatorów, ale także fanklub zespołu, który robi wszystko, żeby Jon Bon Jovi i jego koledzy zapamiętali wizytę w Polsce jako wyjątkową. W związku z tym w trakcie koncertu nie zabraknie atrakcji. – Propozycji w jaki sposób uświetnić pierwszy występ Bon Jovi w Polsce było bardzo dużo. Od najbardziej kuriozalnych, jak sterowiec z powitalnym napisem nad stadionem, po te, które zostały ostatecznie wybrane jak: flaga, czy bransoletki – opowiada Artur Bogdański z polskiego fanklubu grupy Bon Jovi.
 
 
Jedną z głównych atrakcji podczas koncertu na PGE ARENIE ma być specjalna flaga, którą przygotował polski fanklub zespołu. – Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem flagę chcemy rozwinąć równo z początkiem czwartego utworu, z reguły jest to piosenka „Raise Your Hands”. Flaga ma być już wtedy przygotowana do rozwinięcia. Prosimy serdecznie wszystkie osoby, które będą znajdować się na dolnych sektorach stadionu o pomoc. To od ich zaangażowania zależy sukces całej akcji – wyjaśnia szczegóły Agata Matuszewska, koordynatorka akcji.
 
Tradycją podczas europejskich koncertów grupy stało się także konfetti, które jest wyrzucane w górę przez fanów pod sceną podczas utworu „Captain Crash & The Beauty Queen From Mars”. Jako, że ta piosenka była dość często grana podczas bieżącej trasy warto i na to się przygotować. 
Ostatnią atrakcją mają być bransoletki. Ma je założyć kilka tysięcy fanów. 
 
Wszystkie bransoletki będą w kolorze czerwonym. Plan zakłada uruchomienie bransoletek na początku pierwszego bisu, gdzie w tym samym czasie trybuny proszone są o świecenie telefonami komórkowymi. W rezultacie powinniśmy uzyskać piękny efekt biało-czerwonej flagi. Prosimy serdecznie wszystkich o udział, przekazywanie opasek dalej i informowanie o czasie, kiedy trzeba je uruchomić. Ważne, by nie robić tego wcześniej – wyjaśnia Adrian Burnus z polskiego fanklubu Bon Jovi.
 
Dla Jona Bon Jovi przygotowano również koszulkę reprezentacji Polski. Członkowie fanklubu mają nadzieję, że wokalista założy ją podczas koncertu. 
 
Warto przypomnieć, że bilety na koncert Bon Jovi można kupić za pośrednictwem stron: www.imprezyprestige.com lub www.eventim.pl oraz w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.