7 maja 2018

Bilety na koncert Il Divo, towarzyszący obchodom jubileuszowym Archidiecezji Poznańskiej, już się wyprzedały! Komu nie udało się ich nabyć, ma szansę zdobyć bezpłatną wejściówkę w jednym z czterech punktów w Poznaniu. Występ kwartetu  odbędzie się już 22 czerwca na Ostrowie Tumskim i uświetni centralne obchody jubileuszu 1050-lecia powstania biskupstwa poznańskiego.

 

Bilety na numerowane miejsca siedzące przed sceną sprzedawane przez platformę eBilet i salony sieci Empik – już się skończyły! Każdy jednak będzie miał szansę zobaczenia i posłuchania światowej sławy kwartetu na żywo. Od 10 maja dostępne będą bezpłatne wejściówki upoważniające do wejścia na teren koncertu na Ostrowie Tumskim i zajęcia miejsca stojącego.

Pula bezpłatnych wejściówek jest ograniczona, trzeba więc szybko się decydować. Darmowe bilety odbierać można w czterech miejscach na terenie Poznania: Centrum Informacji Miejskiej – ul. Ratajczaka 44, Teatrze Muzycznym – ul. Niezłomnych 1E, Kurii Metropolitalnej – Ostrów Tumski 2 oraz Caritas Poznań – Rynek Wildecki 4a.

 

 

Wielki koncert Il Divo w Poznaniu zaplanowany jest w plenerze. Tłem dla tego wydarzenia będzie Ostrów Tumski: z jednej strony rzeka Warta, a z drugiej majestatyczna katedra. Organizatorzy szacują, że w wydarzeniu może wziąć udział nawet kilkanaście tysięcy osób. Kwartetowi podczas występu towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu. – Koncertów w salach i halach  koncertowych jest całe mnóstwo. W takich historycznych sceneriach, jak choćby Ostrów Tumski – organizuje się już znacznie rzadziej, a przy tym będzie okazja do przeżywania czegoś absolutnie niepowtarzalnego – mówi Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu.

 

Koncert na Ostrowie Tumskim z udziałem kwartetu Il Divo odbędzie się 22 czerwca. Wydarzenie organizują Archidiecezja Poznańska i agencja Prestige MJM.