22 maja 2019

Rozciąganie przeczące prawom fizyki, perfekcyjne podbicie i piruety – to właśnie atuty doskonałej baletnicy. Jak to wszystko dopracować do perfekcji? Bez czego tancerze nie byliby w stanie wyjść na scenę? Widzowie i fani baletu właśnie tutaj znajdą odpowiedzi na te pytania!

 

Balet brzmi dumnie, jednak mało kto wie, jak wiele pracy kosztują przygotowania. Równie ważna jest cała gama akcesoriów, bez których żadna baletnica nie obejdzie się w dniu codziennym i przed wyjściem na scenę.

 

W poniższym filmiku prezentowane jest pięć przedmiotów, bez których baletnica nie zatańczy! W temat tajemniczych akcesoriów baletowych wprowadzają widza Aleksandra Sawicka i Agnieszka Śliwczak z sieci baletowej SAWART, które jak nikt inny, wiedzą bez czego nie mogą obejść się tancerze! 

 

 

Do świata baletu, pełnego magii, muzyki, pasji i poezji ruchu będzie można zawitać już jesienią tego roku. Korona Rosyjskiego Baletu – The Royal Moscow Ballet pojawi się w Polsce podczas swojego listopadowego tournée, by zaprezentować klasykę gatunku – „Jezioro łabędzie” – w najlepszej możliwej odsłonie. The Royal Moscow Ballet będzie można obejrzeć dziesięć razy w ośmiu miastach w Polsce:

 

4 listopada – ICE Kraków Congress Centre, godz. 16:00 i 20:00
5 listopada- Dom Muzyki i Tańca Zabrze, godz. 19:00
6 listopada- Hala Stulecia Wrocław, godz. 19:00
7 listopada- COS Torwar Warszawa, godz. 19:00
8 listopada- Expo Mazury, hala nr 3 Ostróda, godz. 19:00
9 listopada- Arena Gdynia, godz. 19:00
10 listopada – Klub Wytwórnia Łódź, godz. 19:00
11 listopada – Sala Ziemi Poznań, godz. 16:00 i 20:00

Bilety do nabycia poprzez stronę www.prestigemjm.com