26 kwietnia 2012

Koncert Andrea Bocellego zbliża się wielkimi krokami. Król tenorów wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie już 29 kwietnia. W związku z tym organizatorzy apelują, aby zapoznać się z ważnymi informacjami porządkowymi obowiązującymi w trakcie występu Włocha.

W dniu koncertu bramy Atlas Areny zostaną otwarte o godzinie 17:30. Koncert został zaplanowany na godzinę 19:00. Warto przypomnieć, że na scenie pojawi się wtedy nie tylko Andrea Bocelli. Dyrygentem w trakcie jego występu będzie Marcello Rota. Poza tym, w Łodzi zaśpiewa znana sopranistka Paola Sanguinetti oraz gwiazda pop Ilaria Della Bidia. Wszystko przy asyście Akademickiego Chóru Politechniki Łódzkiej i Orkiestry l'Autunno, która przez trzy dni będzie uczestniczyć w próbach poprzedzających koncert.

Orkiestra l'Autunno powstała w 2006 roku, prowadzona jest przez Adama Banaszaka. Jej szeroki repertuar obejmuje utwory od baroku po kompozycje najnowsze. Orkiestra zdobyła Główną Nagrodę w konkursie Nowe Sytuacje w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta za spektakl Wędrująca orkiestra – Haydn: części całości oraz Główną Nagrodę w konkursie Telewizji Polskiej Dolina Kreatywna. L’Autunno jest gospodarzem Festiwalu Polskie Camino de Santiago, realizuje również szeroko zakrojone projekty zatytułowane Alternatywna Historia Muzyki oraz Opera Aperta. Obraz działalności zespołu dopełnia współpraca m.in. z Electric Light Orchestra, Serjem Tankianem, zespołem Smokie, grupą Archive. L’Autunno wykonuje także muzykę filmową Jana A. P. Kaczmarka, współpracuje również z folkowym Kwartetem Jorgi. Zespół występował także z Jose Carrerasem i Montserrat Caballe. W ramach polskiej prezydencji w Unii Europejskiej orkiestra dała galowe koncerty w Brukseli i Berlinie.

Koncert króla tenorów potrwa około 90 minut plus bisy i zakończy się tuż przed godziną 21:00. Organizatorzy informują, że będzie obowiązywać całkowity zakaz fotografowania i nagrywania filmów video. W związku z tym zabronione jest wnoszenie na teren imprezy profesjonalnych aparatów fotograficznych i kamer. Zabronione jest również rejestrowanie koncertu za pomocą telefonów komórkowych. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, ochrona ma prawo zwrócić uwagę i poprosić o usunięcie nagrania. Na terenie koncertu nie będzie również depozytu aparatów fotograficznych i kamer. Tego rodzaju urządzeń nie należy więc po prostu zabierać na koncert.