23 lipca 2014
Poniżej zbiór najbardziej istotnych informacji praktyczno – organizacyjnych związanych z koncertem zespołu Backstreet Boys w hali  ERGO ARENA w dniu 27 lipca 2014 roku. 
 
Otwarcie bram 
 
Otwarcie bram hali ERGO ARENA nastąpi w dniu koncertu o godzinie 18:30. Czynne będą wszystkie wejścia funkcjonujące przy każdej imprezie organizowanej w hali. Początek koncertu zaplanowany został na godzinę 20:30. 
 
Parkingi przy hali
 
Przy hali ERGO ARENA znajduje się ogólnodostępny parking, mieszczący 500 aut i ok. 15 autokarów. Parking jest płatny: 10 złotych samochód osobowy, 30 złotych autobusy i autokary. Wjazdy na parking znajdują się od strony Gdańska – Drogą Zieloną lub ulicą Gospody, oraz od strony Sopotu – Drogą Zieloną lub ulicą Łokietka. Ze względów bezpieczeństwa parking oraz wejście do hali ERGO ARENA dla osób niepełnosprawnych znajdują się na Parkingu P-1, przed parkingiem technicznym.
 
Dojazd
 
Do hali ERGO ARENA można dojechać Szybką Koleją Miejską (SKM), tramwajem jak i autobusem (ZTM i ZKM). Szczegółową rozpiskę można sprawdzić na stronie www.ztm.gda.pl  oraz www.skm.pkp.pl 
 
Zakup biletów w dniu koncertu 
 
W dniu koncertu w hali ERGO ARENA punkt sprzedaży wejściówek będzie czynny przy wejściu A1 od godziny 10:00. Będą też czynne kasy numer 2 i 3, które na co dzień obsługuje ERGO ARENA. Ponadto bilety będzie można kupować w sieci salonów Empik oraz w sklepach Media Markt i Saturn na terenie całego kraju, a także w systemie sprzedaży eBilet. 
 
Osoby niepełnosprawne
 
Dla osób niepełnosprawnych zostały przygotowane sektory: 318 i 324. 
 
Gastronomia na koncercie
 
W hali będą znajdować się punkty gastronomiczne. Pub oraz food-curt na kondygnacji pierwszej oraz punkty mobilne na kondygnacjach trzeciej i piątej. Będzie można w nich zakupić m.in.: napoje gazowane, niegazowane, ciepłe przekąski, hot dogi, zapiekanki, popcorn, orzeszki oraz słodycze. 
 
Palenie papierosów na koncercie 
 
Palenie papierosów będzie możliwe tylko w specjalnych strefach przy wejściach: D3, B3 oraz w pobliżu restauracji CLASSIC. Zostaną one zlokalizowane na zewnątrz obiektu. Poza tymi obszarami palenie papierosów na terenie imprezy będzie zabronione. 
 
Czego nie można wnosić na koncert?
 
Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), kamer, aparatów fotograficznych z odłączanym obiektywem, sprzętu do rejestrowania dźwięku, wskaźników laserowych, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, długich łańcuchów przy portfelach, banerów oraz innych przedmiotów, które w ocenie organizatora mogą powodować zagrożenie.
 
Aparaty fotograficzne 
 
Na terenie imprezy nie można wnosić aparatów fotograficznych z odkręconymi obiektywami. Dopuszczalne jest natomiast korzystanie z aparatów kompaktowych. Nie można wnosić także tabletów.
 
Punkty medyczne 
 
Podczas trwania koncertu Backstreet Boys w hali ERGO ARENA czynne będą punkty medyczne. Zostaną one zlokalizowane przy wejściu C1 oraz na trzeciej kondygnacji.
 
Bankomaty
 
Najbliższy hali ERGO ARENA bankomat znajduje się przy ulicy Gospody (około 300 metrów od hali). 
 
Szatnia
 
Szatnia jest odpłatna – 2 zł za sztukę, prosimy o nie pozostawianie wartościowych rzeczy w ubraniach. Przekazanie rzeczy do depozytu nie będzie możliwe.  
 
Gadżety 
 
Podczas koncertu będzie przygotowane specjalne stoisko z oficjalnymi pamiątkami związanymi z zespołem. Będzie można zakupić koszulki, bluzy, odzież dziecięcą, torby, kubki, plakaty, pocztówki oraz wisiorki.