4 lutego 2016

15 lipca na Stadionie Energa Gdańsk czeka nas niezwykłe widowisko. Wystąpi jedna z największych gwiazd muzyki klubowej ostatnich lat, DJ Avicii. Szwedzki artysta zaprezentuje się w ramach wydarzenia Music Power Explosion. A wszystko na gigantycznej scenie, w rytm wielkich przebojów z towarzyszeniem imponujących wizualizacji i gry świateł. Organizatorem wydarzenia będą: agencja Prestige MJM oraz Arena Gdańsk Operator.

 

Tim Bergling, bo tak naprawdę nazywa się Avicii, swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 2007 roku, gdy jako osiemnastolatek po raz pierwszy stanął za profesjonalną konsolą. Drzwi do największych klubów Europy otworzył mu jednak wydany w 2010 roku singiel "Seek Bromance", który zdobył listy przebojów m.in. w Belgii, Holandii, ojczystej Szwecji, a także, jako wersja z wokalem, w Wielkiej Brytanii. Od tego momentu kariera DJ’a nabrała rozpędu, a jego utwory regularnie zaczęły trafiać na wysokie miejsca rankingów muzycznych na całym świecie.

 

 

Avicii jest jednym z najlepszych i najpopularniejszych didżejów na świecie, choć ma niespełna 26 lat. W tak młodym wieku osiągnął już naprawdę bardzo wiele, szczególnie w ciągu ostatnich 2 – 3 lat, gdy stał się doskonale znaną na całym świecie, postacią sceny klubowej. Przede wszystkim za sprawą przebojów „Wake Me Up” oraz „Hey Brother”. To utwory, które weszły już do kanonu muzyki klubowej, podbiły listy przebojów w wielu państwach, a przede wszystkim do dziś są grane podczas imprez tanecznych  – przyznaje Marek Sierocki, znany dziennikarz i prezenter muzyczny.

 

Warto podkreślić, że mimo młodego wieku Avicii został już dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy – za utwór "Sunshine", tworzony we współpracy z Davidem Guettą oraz za solowy singiel "Levels", wydany w 2013 roku. W tym samym okresie Avicii wraz z Bennym Andersonem oraz Bjornem Ulvaeusem z popularnego szwedzkiego zespołu ABBA stworzył także oficjalny hymn Konkursu Piosenki Eurowizji, zatytułowany "We Write a Story".  Utalentowany Szwed ma na swoim koncie również statuetki: American Music Awards, Billboard Music Awards, Echo Awards, iHeartRadio Music Awards, International Dance Music Awards, MTV Europe Music Awards, Teen Choice Awards oraz World Music Awards.

 


Avicii daje niesamowite występy na żywo. Tylko w ubiegłym roku zagrał między innymi na: Sziget Festival dla ponad 400.000 widzów, Tomorrowland dla około 180.000 fanów i na Pinkop Festival dla 60.000 widzów.

 

Nazwisko Avicii'ego od kilku lat elektryzuje wszystkich pasjonatów muzyki klubowej na całym świecie. Nie mieliśmy wątpliwości, że to najlepszy czas, by ten święcący triumfy artysta wystąpił w Polsce. Gigantyczna scena, niepowtarzalne dźwięki, wielkie przeboje, imponujące wizualizacje i gra świateł – tak w skrócie opisać można to, co dostarczy publiczności wydarzenie Music Power Explosion. Występ Avicii'ego poprzedzą tego dnia dj-sety innych wysokiej klasy artystów, których nazwiska ogłosimy nieco później – zdradza Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która we współpracy z Areną Gdańsk Operator zorganizuje wydarzenie Music Power Explosion.

 

Show artysty na Stadionie Energa Gdańsk bez wątpienia ucieszy jego licznych polskich fanów, którzy od kilku lat bez hitów Avicii'ego nie wyobrażają sobie udanej imprezy!

 

 

Występ Avicii'ego to już czwarty koncert organizowany na Stadionie Energa Gdańsk. Wcześniej mieliśmy przyjemność gościć tu grupę Bon Jovi, Jennifer Lopez oraz Justina Timberlake'a. Mamy wyjątkowe szczęście do organizacji koncertów gigantów światowej sceny, którzy po raz pierwszy występują w Polsce właśnie na naszym obiekcie. Podobnie będzie również w przypadku Avicii'ego, który bez wątpienia rozkręci tego dnia największą dyskotekę w kraju. Po raz kolejny okaże się więc, że stadion w Gdańsku jest naprawdę wyjątkowym miejscem dostarczającym mocy wrażeń – przekonuje Tomasz Kowalski, Prezes Zarządu Arena Gdańsk Operator.

 

Koncert Avicii'ego odbędzie się 15 lipca 2016 roku na Stadionie Energa Gdańsk. Wejściówki będzie można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju. Sprzedaż biletów rozpocznie się w poniedziałek, 8 lutego, o godzinie 10:00. Będzie można je nabywać w przystępnych cenach – najtańsze już od 135 złotych. 

 

Galeria