30 marca 2016

Tegoroczna trasa koncertowa Avicii'ego będzie ostatnią w karierze artysty. Ku zaskoczeniu wszystkich fanów szwedzki DJ i producent muzyczny poinformował o zakończeniu występów na żywo. Koncert w Polsce, w ramach wydarzenia Music Power Explosion, które odbędzie się 15 lipca na Stadionie Energa Gdańsk będzie więc pierwszym i zarazem ostatnim występem artysty w naszym kraju!

 

– Chciałbym podziękować wszystkim fanom którzy kiedykolwiek kupili bilet, albo zakradli się na koncert, kupili lub ściągnęli moją piosenkę, komentowali albo krytykowali moje posty. To wasze pomysły i opinie o mojej muzyce pozwoliły mi się rozwijać. Zawdzięczam wam wszystko! – tymi słowami Avicii rozpoczął swój pożegnalny post na oficjalnym profilu Facebook, w treści którego poinformował, że niedawna podróż z przyjaciółmi przez Stany Zjednoczone pozwoliła mu podjąć kluczową decyzję w jego karierze. – Pomogło mi to zdać sobie sprawę, że muszę zmienić coś, z czym walczyłem od dłuższego czasu. Nigdy nie porzucę muzyki – nadal będę komunikował się z fanami poprzez moją twórczość, jednak zdecydowałem, że trasa koncertowa 2016 będzie ostatnią w mojej karierze. Sprawmy, by była wielkim sukcesem! – podsumował Avicii.

 

 

Wiadomość o planach szwedzkiego artysty wywołała lawinę komentarzy fanów, którzy nie kryją smutku związanego z zakończeniem scenicznej kariery młodego twórcy. Warto przypomnieć, że polscy miłośnicy twórczości Avicii'ego będą mieli w tym roku wyjątkową okazję, by po raz jedyny zobaczyć artystę na żywo.

 

– Decyzja Avicii'ego o zakończeniu kariery scenicznej wywołała duże poruszenie wśród fanów na całym świecie. Pragniemy uspokoić, że tegoroczny koncert artysty na Stadionie Energa Gdańsk, w ramach wydarzenia Music Power Explosion, odbędzie się zgodnie z planem. W związku z decyzją o zakończeniu kariery, wydarzenie to zyska jeszcze większą rangę i bez wątpienia wypełni gdański stadion po brzegi. Będzie to bowiem pierwsza i ostatnia okazja, by zobaczyć Avicii'ego w Polsce! Wszyscy fani powinni pośpieszyć się z zakupem wejściówek, gdyż zainteresowanie tą imprezą  jest niezwykle duże – zauważa Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert.

 

Avicii swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 2007 roku, gdy jako osiemnastolatek po raz pierwszy stanął za profesjonalną konsolą. Drzwi do największych klubów Europy otworzył mu jednak wydany w 2010 roku singiel "Seek Bromance", który zdobył listy przebojów m.in. w Belgii, Holandii, ojczystej Szwecji, a także, jako wersja z wokalem, Wielkiej Brytanii, gdzie singiel osiągnął 13. miejsce na UK Singles Chart. Od tego momentu kariera DJ’a nabrała rozpędu, a jego utwory regularnie zaczęły trafiać na wysokie miejsca rankingów muzycznych na całym świecie. Szwed zajął m.in. 3 miejsce na liście Top 100 Najlepszych DJ-ów w latach 2012 oraz 2013, według DJ Magazine.

 

Tim Bergling, jak naprawdę nazywa się Avicii, ma na swoim koncie szereg prestiżowych nagród przemysłu fonograficznego. Artysta został dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy – za utwór "Sunshine", tworzony we współpracy z Davidem Guettą oraz za solowy singiel "Levels", wydany w 2013 roku. Utalentowany DJ ma także na swoim koncie statuetki: American Music Awards, Billboard Music Awards, Echo Awards, iHeartRadio Music Awards, International Dance Music Awards, MTV Europe Music Awards, Teen Choice Awards oraz World Music Awards.

 

Koncert Avicii'ego odbędzie się 15 lipca 2016 roku na Stadionie Energa Gdańsk. Wydarzenie poprzedzi m.in. występ Modestep Dj Set, jak również dj-sety innych artystów, których nazwiska poznamy już niebawem. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.