17 czerwca 2015
Punk rock połączony z celtyckim folkiem rodem z Australii, rockowe brzmienie z Ukrainy oraz energiczna mieszanka polsko-brytyjska (z domieszką włoskiego). Zespoły The Rumjacks, The Bajikans oraz Shot for Mia dołączają do składu Jarocin Festiwal 2015. 
 
Liczy się to, by dać czasu, a przy tym dobrze się bawić, pisząc coraz bardziej szalone kompozycje. To najkrótsza recenzja australijskiego zespołu The Rumjacks. O tym, że ich muzyka trafiła na podatny grunt  świadczy m.in. grany chociażby podczas Dnia świętego Patryka, utwór „An Irish Pub Song”, który w serwisie YouTube ma już ponad 10 milionów wyświetleń. 
 
Na początku twórczość The Rumjacks porównywana była m.in. do The Dropkick Murphys, The Pogues, czy Billy Bragg, ale z czasem wypracowali swój muzyczny tor.  
 
Czerpiemy bardzo dużo inspiracji z zewnątrz, ale ważne jest dla nas, by powiązać to z tym, co robimy – czyli grać solidnego punk rocka połączonego z celtyckim folkiem – mówią muzycy o swojej najnowszej płycie „Sober & Godless”, która na rynku muzycznym ukazała się w lutym 2015 roku.
 
W lipcu zespół wyruszy na duży tour koncertowy po Europie. Australijczycy granie na Starym Kontynencie rozpoczną w… Jarocinie. 
 
Pochodzący z Doniecka rockowy zespół The Bajikans powstał w 2009 roku, a założyło go trzech muzycznych samouków. Ich pierwszy singel „What is love” ukazał się w 2012 roku. Rok później kapela odbyła kilka tras koncertowych po Ukrainie. Wydała także dwa kolejne utwory: „I'll be waiting” oraz „Courage I feel”. 
 
 
W 2014 roku artyści postanowili nagrać debiutancką płytę. Krążek „Passenger of life” ukazał się 27 lutego 2015 roku. Promował go utwór „Outlander”. 
 
Zespół Shot for Mia to połączone polsko-brytyjskie siły, które zbierają coraz większą grupę fanów. Muzycy spotkali się na „jam session” w jednym z londyńskich pubów. Konkretnie w sławnym pubie w dzielnicy Camden, w którym bywała m.in. Amy Winehouse.
 
Wielogodzinna dyskusja o muzyce zaowocowała pomysłem, by zacząć razem tworzyć i grać. Joe pochodzi z Manchesteru, Jason ze wschodniej Anglii, Federico jest rodowitym Włochem, a frontmanem grupy został Marcin Świtalski, chłopak z Poznania. 
 
–  Brytyjska kultura muzyczna jest mi bliższa jeśli chodzi o korzenie. Z kolei muzyka amerykańska jest bardzo energiczna, jest ten rozmach, nie ma żadnych ograniczeń. W Shot For Mia mieszamy tradycję rocka z Wielkiej Brytanii z amerykańską energią i spontanicznością – powiedział Marcin w wywiadzie dla Onet.pl. 
 
Debiutancki album kapeli zatytułowany po prostu „Shot for Mia” ukazał się w kwietniu tego roku. Realizowany był w legendarnym walijskim Rockfield Studios. Muzycy koncertowali w tym roku w Polsce, w marcu będąc gościem specjalnym grupy Happysad, zaś w maju występując z zespołem IRA
 
Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach 17-19 lipca. Karnety na festiwal kosztują 160 zł. Sprzedaż jest prowadzona za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl i w salonach EMPIK na terenie całego kraju.
 
Wcześniej ogłoszeni artyści:
The Kooks, Peter Hook & The Light, Voo Voo, Lao Che, Big Cyc, Tymon & The Transistors, Curly Heads. Budzy i Trupia Czaszka, Mama Selita, Skubas, KSU, ØRGANEK, Omni mOdO, Nowe Sytuacje, My Riot, Agyness B. Marry, Janek Samołyk, Zmaza, Acid Drinkers, Natalia Przybysz, Black Radio, Young Guns, Muchy oraz Magnificent Muttley.