20 września 2018

Anjunabeats, Anjunadeep, Above & Beyond czyli trzy ścieżki życiowe, którymi podążają Paavo, Jono, Tony. Muzycy już 28 października zagrają w warszawskiej Progresji.

Above & Beyond nie ograniczają się jedynie do tworzenia muzyki, wspierają również młodych artystów, a to wszystko dzięki Anjunabeats! Jest to wytwórnia powstała w 2000 roku w Westminster University za sprawą Jono Granta i Paavo Silijamaki. I to właśnie dzięki tej pracy przecięły się ścieżki legendarnego tria! Pierwszy raz nazwa Above & Beyond została użyta przy remiksie autorstwa Chakry pt. „Home” w 2000 roku. Przeróbka osiągnęła numer jeden na angielskich listach przebojów.

Marka Anjunabeats jest stale rosnącą rodziną światowych talentów, a przez 18 lat pomogła rozpocząć karierę m.in. takim DJ-om, jak: Mato Zo, Arty, Andrew Bayer, Boom Jinx, Super8 & Tab, Oliver Smith, Jaytech, Ilian Bluestone i wielu innych. Oprócz klasyków, takich jak płyta Above & Beyond „Group Therapy”, wytwórnia wypuściła również pod swoją marką elektroniczne brzmienia „Damage Control” od Mat Zo, a także niebanalny, eksperymentalny krążek Andrew Bayer „If It Were You, We’d Never Leave”.

W 2005 roku powstała bliźniacza wytwórnia marki Anjunabeats o nazwie Anjunadeep, która pozwala na większą różnorodność muzyczną.

Po otwarciu Anjunabeats i jej pierwszych sukcesach, Anjunadeep była wtedy pobocznym hobby, gdzie mogłem zająć się innym rodzajem muzyki, a którą szkoda było zignorować, ponieważ sprawiała mi ogromną przyjemność w tworzeniu. Nie było żadnego większego planu związanego z tym projektem, to był tylko pomysł na poszerzenie naszego horyzontu i skończyło się na tym, że stworzyliśmy markę w Unity. Do tej pory nie wierzymy, że marka ta, pomimo braku większego planu, rozrosła się do tego stopnia. Postanowiliśmy, tylko:„zróbmy muzykę i podzielmy się nią” – komentuje James Grant z Anjunadeep.

Koncert Above & Beyond oraz gościa specjalnego Spencera Browna zaplanowany jest na 28 października bieżącego roku w klubie Progresja w Warszawie. Wejściówki można nabywać poprzez stronę internetową www.bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet.pl. Wydarzenie organizuje agencja Prestige MJM.