Andrea i Matteo Bocelli pięknie świętują Dzień Ojca

21 czerwca 2019

Andrea i Matteo Bocelli, znani publice nie tylko ze swoich cudownych głosów, ale też z łączącej ich wspaniałej relacji, oczywiście pięknie obchodzą Dzień Ojca. O wspólnym śpiewaniu, istocie ojcostwa i o tym, jak prezentuje się to na scenie opowiadają nie tylko sami artyści, ale także ich fani. Andrea Bocelli wystąpi w Polsce 22 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie.
 

Cały świat obchodzi Dzień Ojca, choć w różnych terminach. We Włoszech, Portugalii i Hiszpanii ten dzień celebruje się 19 marca. W Niemczech jest to święto ruchome, przypadające najczęściej w czerwcu, a w Wielkiej Brytanii – obchodzi się je w trzecią niedzielę czerwca. I właśnie tę ostatnią datę wybrali na wspólną celebrację Andrea i Matteo Bocelli. W Polsce jak wiemy, Dzień Ojca zawsze wiąże się z jedną datą – 23 czerwca.

Fani obu śpiewaków bardzo pozytywnie zareagowali na akcję zorganizowaną z okazji Dnia Ojca. Andrea i Matteo poprosili ich bowiem o złożenie dedykowanych życzeń swoim ojcom, by razem z nimi uczcić ten wyjątkowy dzień. Jak sam Matteo napisał na swoim profilu społecznościowym – odzew był fantastyczny! Kompilacja wybranych dedykacji znalazła się w materiale zarejestrowanym na jednym z ostatnich koncertów, oczywiście ze sztandarowym utworem tej dwójki „Fall on Me”.

 

 

Nazwisko Bocelli jest współczesnym wyznacznikiem klasy i istotą muzycznego piękna. Andrea Bocelli skupiający fanów na całym świecie przywrócił operze dawną świetność, a za pomocą swoich utworów wciąż zdobywa nowych wielbicieli subtelnie przekonując ich do klasyki. Jego magia polega na rzadkiej zdolności przemawiania uczuciem. Nieważne w jakim języku śpiewa, ponieważ przede wszystkim jest to uniwersalny język miłości. Tenor już od dwudziestu pięciu lat swoim głosem rozpromienia ludzkie serca napawając je największymi wartościami, takimi jak: miłość, wiara, przyjaźń, rodzina i dar ojcostwa. Nic więc dziwnego, że świat bardzo entuzjastycznie zareagował na kolejne objawienie sceny muzycznej, jakim okazał się młodszy syn Andrei – Matteo Bocelli. Tych dwóch mężczyzn stojących obok siebie w świetle reflektorów, ale też zwyczajnie przechadzających się po korytarzu przed koncertem, to obraz pięknej relacji pomiędzy ojcem a synem – pełnej szacunku, harmonii i miłości. W Poznaniu, podczas majowego występu na stadionie Andrea Bocelli w ten sposób zapowiedział wspólny występ ze swoim synem: – Była kiedyś pewna, szczęśliwa rodzina, w której pewnego dnia mały chłopiec powiedział do swojego ojca: chciałbym, kiedyś śpiewać tak jak ty. Miałem wtedy szczęście, bo to ja jestem tym ojcem – po tych słowach w burzy oklasków publiczność powitała na scenie syna Andrei – Matteo. Razem zaśpiewali jeden z największych hitów ostatnich miesięcy – „Fall On Me”. Polskiej publiczności wielkie emocje i łzy towarzyszyły jeszcze długo po koncercie. – W pewnym momencie wzruszyłam się i łzy po prostu mi popłynęły. Było to kiedy ojciec śpiewał z synem. Słowa i sposób wykonania… Nie potrafię wyrazić słowami, ale to jest cały czas w mojej duszy – opowiadała jedna z uczestniczek koncertu w Poznaniu.
 

Duet Andrei i Mattea jest niezwykły nie tylko dla niemal pięciu milionów fanów wielkiego tenora, ale też dla tej dwójki – ojca i syna. W bieżącej trasie koncertowej Matteo często towarzyszy swojemu tacie na scenie. Podczas ich występów trudno dostrzec fałsz. Widać, że „Fall On Me” nie jest tylko standardowo wykonanym utworem.  Zarówno Andrea jak i Matteo wiedzą o czym śpiewają i robią to prosto z serca.


Dla mnie to nie jest duet z Andreą Bocellim. To duet z moim tatą. Zawsze z nim śpiewałem, od kiedy byłem małym dzieckiem. I tak jak wtedy aż do dziś sprawia mi to ten sam rodzaj wielkiej przyjemności – mówi Matteo Bocelli w materiale „Fall On Me (Making Of)”. Ich relacja to prawdziwa perła w świecie muzyki. Oprócz niezaprzeczalnie fantastycznych wykonań utworów klasycznych i chwytających za serce utworów popowych, potrafią ofiarować publiczności uczucia i obraz miłości, który w pewien niewyjaśniony sposób przenika słuchaczy.


Dzień Ojca to wspaniała okazja do zadbania o relacje rodzinne. Bliskość, wzajemne zrozumienie i szacunek, jakie łączą  Matteo i jego tatę Andreę, niech będą wzorem dla wszystkich nie tylko podczas tego święta!
 

W przyszłym roku wielki tenor ponownie odwiedzi nasz kraj, tym razem jego występ odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Czy publiczność w stolicy również będzie miała okazję posłuchać wykonania „Fall On Me” w duecie? Oby! Wydarzenie na warszawskim stadionie odbędzie się 22 sierpnia 2020 roku. Z każdego sprzedanego biletu na ten koncert przeznaczone zostanie 4 zł na fundację charytatywną włoskiego tenora: Andrea Bocelli Foundation. Bilety nabywać można poprzez stronę www.prestigemjm.com. Więcej informacji ta ten temat można znaleźć pod adresami www.plus1.org oraz  www.andreabocellifoundation.org.