2 sierpnia 2017

Andrea Bocelli już 5 sierpnia (w sobotę) wystąpi na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Na tym wyjątkowym wydarzeniu spodziewana jest olbrzymia liczba widzów. To będzie największa impreza plenerowa w tym roku w Polsce. Czego możemy się spodziewać i o czym publiczność powinna pamiętać? Oto garść informacji, przydatna każdemu uczestnikowi koncertu.

 

Występ Andrei Bocellego zainauguruje The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie. Tegoroczne regaty odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Oficjalna ceremonia zakończenia wyścigu żaglowców rozpocznie się o godz. 19.30. Będzie to z pewnością jedna z największych imprez plenerowych w Polsce. Wszystkie bilety do sektora miejsc siedzących zostały wprawdzie wyprzedane, ale Wały Chrobrego pomieszczą przecież tysiące osób! Poza wydzieloną strefą dla osób z wejściówkami, wszyscy będą mogli zobaczyć artystę i jego gości.


Na widzów z biletami będą czekały dwa wejścia: tuż przy scenie, od ul. Nabrzeże Wieleckie oraz po przekątnej – za rzędami krzeseł, od strony ulicy Komandorskiej. W pobliżu będą się znajdowały toalety i strefa dla osób niepełnosprawnych posiadających bilety. W tych miejscach będzie się można poruszać w obydwie strony.  (Szczegóły prezentuje dołączona mapka mapka.) Bramy na koncert otwarte zostaną o godzinie 18.00, a część oficjalna rozpocznie się o godz. 19.30. Pół godziny później publika powita Andreę Bocellego i jego gości.


Osoby z biletami muszą pamiętać, że będą poddawane rutynowej kontroli, jak przed każdą imprezą masową. Nie można więc wnosić wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), sprzętu do rejestrowania dźwięku oraz video, wskaźników laserowych, latarek, wszelkiego rodzaju migających światełek, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, perfum, długich łańcuchów przy portfelach, paralizatorów, szklanych przedmiotów, banerów, instrumentów i urządzeń mechanicznych do wytwarzania nadmiernych dźwięków i hałasu, święcących bransoletek oraz pałeczek zawierających toksyczną substancję (m.in. glow sticks) oraz innych przedmiotów, które w ocenie organizatora lub ochrony mogą powodować zagrożenie. Do strefy biletowanej nie wolno także wejść z  aparatami fotograficznymi oraz wszelkiego rodzaju sprzętem rejestrującym audio-video oraz urządzeniami mogącymi mieć profesjonalne zastosowanie, w tym aparatami z wymienną optyką oraz aparatami z zoomem optycznym powyżej 6x, kamerek gopro oraz wszelkim sprzętem elektronicznym, który w ocenie organizatora lub ochrony może utrudniać widoczność innym uczestnikom wydarzenia.

 


Także od strony technicznej trwają przygotowania do tego jedynego w swoim rodzaju show. Scena o szerokości 50 metrów będzie jedną z największych w Polsce, a potężne nagłośnienie w postaci wież delay'owych obejmie całe Wały Chrobrego. Sam Andrea Bocelli będzie gościł na scenie znakomitych artystów: flecistę Andreę Griminellego, sopranistkę Alessandrę Marianelli oraz piosenkarkę pop Ilarię Della Bidię. Towarzyszyć im będą: Orkiestra Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Chór Akademii Morskiej w Szczecinie oraz tancerze ze Szkoły Tańca „Astra” w Szczecinie”.  Tak więc już teraz Wały Chrobrego tętnią życiem i energicznie przygotowują się do tego wielkiego wydarzenia.


– Zostały zaledwie 3 dni do spektakularnego koncertu Andrei Bocellego na finale The Tall Ships Races. Wszyscy czujemy dużą presję, ale także mamy świadomość ogromnego zaszczytu, jaki nas spotkał – przygotowanie koncertu dla tak ogromnej publiki na jedynej imprezie tego rodzaju w Polsce. Wiele osób pracuje na wspólny sukces, dlatego można spodziewać się naprawdę znakomitego show. To będzie wspaniałe uczucie, przeżyć ten koncert razem ze Szczecinem – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu Andrei Bocellego.


Zachodnia Odra już czeka aż najpiękniejsze żaglowce świata zacumują u jej brzegu. Spodziewana liczba osób, która w ciągu trzech dni odwiedzi Szczecin, to nawet 2,5 mln osób. Prezydent miasta również nie ukrywa emocji.
– Przed nami wielki finał regat The Tall Ships Races. To nie tylko piękne żaglowce u stóp majestatycznych Wałów Chrobrego. To także bogaty program artystyczny, którego najważniejszą częścią jest występ Andrei Bocellego. Jestem przekonany, że będzie to widowisko na najwyższym poziomie w miejscu wręcz do tego stworzonym. Z niecierpliwością czekam na ten koncert i gorąco zapraszam do zabawy razem z nami. Do zobaczenia! – zaprasza Piotr Krzystek, Prezydent Miasta Szczecin.


Całość zapowiada się jako spektakularne wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci jego uczestników. Fantastyczna oprawa muzyczna, bajeczna lokalizacja i najpiękniejsze żaglowce świata, a wszystko to jednego wieczoru zostanie zwieńczone wspaniałym pokazem sztucznych ogni, zrealizowanym przez firmę, która przygotowuje renomowany festiwal Pyromagic, a specjalizująca się w międzynarodowych prezentacjach pirotechnicznych. Jak wszyscy dobrze wiemy, wydarzenia i rzeczy przybierają prawdziwą wartość, kiedy możemy dzielić je z bliskimi – rodziną, przyjaciółmi, czy znajomymi. agencja Prestige MJM zaprasza 5 sierpnia do wspólnego przeżywania tych pięknych chwil!

 

Galeria