Andrea Bocelli – współczesna ikona muzyki zaśpiewa na Stadionie Śląskim w Chorzowie!

31 grudnia 2021

 

 

 

Andrea Bocelli, współczesna ikona muzyki, zaśpiewa na dwóch najsłynniejszych arenach sportowych w Polsce:

 

– 26 sierpnia 2023 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie
– 24 sierpnia 2024 roku na PGE Narodowym w Warszawie


Organizatorem obu koncertów jest agencja Prestige MJM.


Sprzedaż biletów na chorzowski koncert trwa.
Przedsprzedaż biletów na koncert w Warszawie rozpocznie się 4 lipca o godzinie 10:00 dla zarejestrowanych użytkowników Bilet Serwis. Sprzedaż ogólna: od 5 lipca o godzinie 10:00.

 

 


Popularność Andrei Bocellego w Polsce i na całym świecie nie słabnie! Artysta wymieniany jest w jednym szeregu z największymi gwiazdami muzyki, bez podziału na style i gatunki. Jego utworami zachwycają się fani, którzy jednocześnie słuchają bardzo różnorodnych wokalistów i zespołów. To sprawia, że na koncertach obok siebie siedzą ludzie właściwie o wszystkich poziomach wykształcenia, odmiennych zawodach i w każdym wieku. Takie jednoczenie się w muzyce to wielki dar, a Andrea Bocelli jest chyba jedynym artystą, który posiadł jego tajemnicę. Jednocześnie włoski tenor stał się już uznaną w świecie marką i synonimem najlepiej sprzedających się koncertów, legendą za życia, nie mniejszą niż najsłynniejsze gwiazdy rocka i popu. Popularnością już dawno przewyższył Trzech Tenorów: Luciano Pavarottiego, Placido Domingo, Jose Carrerasa, do których był porównywany w początkowych latach kariery. Obecnie nie ma drugiego artysty łączącego muzykę operową i rozrywkową, który choć w połowie mógł dorównać sławą Bocellemu. W duecie z włoskim tenorem występują największe współczesne gwiazdy popu, m.in. Celine Dion, Ed Sheeran, Dua Lipa czy Jennifer Lopez.


Andrea Bocelli już wielokrotnie występował w Polsce, w tym także na największych arenach sportowych. W poprzednich latach artysta śpiewał na stadionach Legii i Gwardii w Warszawie czy Cracovii w Krakowie. W 2019 roku z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Uniwersytetu Poznańskiego publiczność wysłuchała jego największych przebojów na Stadionie Lecha w Poznaniu. 3 lata później tenor zachwycił na PGE Narodowym, dając pierwszy w historii tego obiektu koncert klasyczny.


Polska publiczność kocha także Bocellego, jego głos i charyzmę, a w jego śpiewie odnajduje ukojenie od codzienności. Włoski tenor najbardziej znany jest z wykonań utworów: „Time to Say Goodbye (Con te partirò)”, „Canto della Terra”, „Vivere”, „E Più Ti Penso”, „Vivo per lei” czy „Nessun dorma” i „Va pensiero”. Ze swoim melancholijnym i emocjonalnym brzmieniem, mocnym i uniwersalnym głosem łączy w sobie zarówno włoskie belcanto, jak i cechy opery klasycznej. Andrea Bocelli nie ma sobie równych w wykonywaniu romantycznych ballad. A jego pełne zaangażowania operowe role nadają klasyce wyrazu. Wszystko to czyni z niego niedościgniony wzór sceny muzycznej.


Andrea Bocelli podczas swoich koncertów na całym świecie występuje z gośćmi specjalnymi, wśród których są m.in. śpiewaczki operowe i popowe, uznani instrumentaliści solowi, a także jego syn Matteo oraz córka Virginia. Na scenie towarzyszy im orkiestra symfoniczna. W Chorzowie i Warszawie tenor również wystąpi z zaproszonymi przez siebie artystami. Organizatorem koncertów jest agencja Prestige MJM.

 
Na koncert Andrei Bocellego na Stadionie Śląskim w Chorzowie zaprasza mecenas BUKOVINA Resort.