31 lipca 2017

Andrea Bocelli jest tenorem o ugruntowanej pozycji. Śpiewa na całym świecie, gdzie kochają go nie tylko fani opery. O jego kunszcie będą mogli się teraz przekonać  mieszkańcy Szczecina i goście, którzy w najbliższy weekend przyjadą na The Tall Ships Races 2017. Artysta wystąpi na Wałach Chrobrego w otoczeniu najpiękniejszych żaglowców. Z tej okazji przypominamy kilkanaście liczb, które nieco charakteryzują gwiazdę pierwszego dnia finału regat. 

 

3 – tyle dzieci ma Bocelli: dwóch synów i córkę.

7 – to wiek, w którym zaczął uczyć się gry na fortepianie.

12 – tyle lat miał Andrea, kiedy po raz pierwszy wziął udział w amatorskim konkursie śpiewaczym. Wygrał go wspaniałą interpretacją pieśni „O sole mio”.

15 –  to liczba albumów studyjnych, które artysta wydał w czasie dotychczasowej kariery.

22 – tyle metrów ma superjacht „Libertas” Bocellego.

36 – tyle miał lat Andrea Bocelli, kiedy wystąpił u boku słynnego Luciano Pavarottiego.

43 – w tej edycji słynnego festiwalu piosenki włoskiej w San Remo utworem „Il Mare Calmo della Sera”, Andrea Bocelli wygrał i to najwyższą notą w historii!

220 – tyle krajów transmitowało bezpośredni przekaz zeszłorocznej gali finału Ligii Mistrzów w Mediolanie, w której śpiewał Bocelli. 

1958 – to rok urodzenia Andrei Bocellego. Artysta przyszedł na świat w wiosce koło Lajatico w Toskanii.

2017 – jesienią tego roku ma być gotowy film biograficzny o Andrei Bocellim. Toby Sebatian, znany z serialu „Gra o Tron” wciela się w rolę artysty, a w obsadzie filmu znalazł się m.in. Antonio Banderas.

4.000.000 – blisko tyle osób na całym świecie obserwuje profil Andrei na FB, z czego 76 tys. to Polacy.

90.000.000 – blisko tyle płyt sprzedał tenor w czasie całej swojej kariery.

237.000.000 – taka odległość w kilometrach dzieli Ziemię od asteroidy – obiektu okrążającego Słońce – która nazwana została imieniem i nazwiskiem włoskiego śpiewaka.

 

Andrea Bocelli zaśpiewa na żywo już w najbliższą sobotę, 5 sierpnia na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Poza sektorem miejsc siedzących, koncert jest dla wszystkich bezpłatny. Wydarzenie organizuje agencja Prestige MJM.  

 

Galeria