7 stycznia 2020

Dziesiątki koncertów na całym świecie, pierwsze miejsce albumu „Si” na najbardziej prestiżowych listach przebojów i miliard wyświetleń w serwisach streamingowych. Do tego dodać trzeba ponad 90 milionów sprzedanych płyt, wypełnione po brzegi areny koncertowe i nominację do nagrody Grammy. Andrea Bocelli jest u szczytu swojej kariery. W sierpniu 2021 roku przyjedzie do Warszawy i zaśpiewa na PGE Narodowym.

 

 

W tym roku Andrea Bocelli skończy 62 lata i gdy inni powoli myślą o zakończeniu scenicznej działalności, on przeżywa rozkwit kariery. Ostatnie kilkanaście miesięcy były dla artysty bardzo pracowite. Jesienią 2018 roku wydał płytę „Si”, świetnie przyjętą zarówno przez krytyków jak i fanów. Album wspiął się na pierwsze miejsca listy przebojów Billboard w USA i Wielkiej Brytanii, a do konca roku przesłuchano go w serwisach streamingowych. już ponad miliard razy! Do tego zdobył nominację do nagrody Grammy 2020. Ceremonia rozdania najważniejszych muzycznych statuetek roku odbędzie się 26 stycznia w Staples Center w Los Angeles. Andrea Bocelli rywalizuje w kategorii najlepszy tradycyjny album wokalny pop obok Barbry Streisnad, Michaela Bublé, Elvisa Costello z The Imposters oraz Johna Legenda.

 

Choć to początek roku, Andrea Bocelli już ma kalendarz zapełniony ponad 30 koncertami na trzech kontynentach. Tylko w minionym roku artysta wystąpił niemal stukrotnie! Do najbardziej prestiżowych sam Włoch zaliczył dwa wyprzedane wieczory w Metropolitan Opera House w Nowym Jorku oraz powrót po 25 latach na festiwal San Remo w roli gwiazdy, gdzie zaśpiewał „Fall on me” razem ze swoim synem Matteo. Artysta koncertował także dla prezydenta Chin, 25-tysięcznej publiczności w jego rodzinnym Lajatico w czternastej edycji imprezy „Teatro del Sillenzo”. Rok 2019 to wreszcie wydanie rozszerzonej wersji pyty „Si” pt. „Si. Forever”, na którym znalazły się m.in. duety z Ellie Gouliding i Jennifer Garner. Po raz kolejny artysta udowodnił przywiązanie do najważniejszych wartości w życiu: rodziny i domu, umieszczając liczne, zdjęcia i nagrania w otoczeniu swoich bliskich. Dla żony Veronici artysta przygotował specjalny, świąteczny teledysk „Return to Love”, co dla niej było wielką niespodzianką.

 

 

Miłość do muzyki, jaką prezentuje Andrea Bocelli przekracza wszelkie granice. Słuchają go zarówno ludzie dojrzali i muzycznie wyrobieni, jak również młodzi, którzy wcześniej widzieli go w duecie z gwiazdami pop oraz tacy, którzy znają go z pojedynczych utworów, na czele z najbardziej znanym „Time to Say Goodbye”. Na koncertach na całym świecie publiczność słucha tenora w skupieniu i wielkim wzruszeniu. Tak jest też za każdym razem w Polsce.

 

– Wspaniały głos, wielka wrażliwość, niebywała kultura sceniczna, a także dobór repertuaru i gości – to wszystko sprawia, że występy Andrei Bocellego cieszą się wielkim zainteresowaniem. W Poznaniu na ubiegłorocznym koncercie z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego publiczność wychodziła autentycznie ze łzami w oczach. Jestem pewien, że podobnego wzruszenia doznają także ci, którzy w tym roku posłuchają wielkiego tenora na PGE Narodowym – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która 21 sierpnia 2021 zorganizuje koncert w Warszawie. Wydarzenie to już cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności.


Bilety na warszawski wystep są do nabycia za pośrednictwem www.prestigemjm.com.
Dzięki współpracy z PLUS1, z każdego sprzedanego biletu przeznaczone zostanie 1 euro na fundację Andrei Bocellego. www.plus1.org www.andreabocellifoundation.org