Andrea Bocelli – tego nie wiedzieliście o artyście

21 października 2016

5 sierpnia przyszłego roku na Wałach Chrobrego w Szczecinie odbędzie się jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń muzycznych 2017 roku w Polsce. Koncert Andrea Bocelli uświetni finał The Tall Ships Races. Z tej okazji prezentujemy zbiór 10 faktów o tym włoskim tenorze, które powinien znać każdy uczestnik koncertu.

 

1. W 1958 roku Elvis Presley zostaje powołany do wojska, z taśmy produkcyjnej zjeżdża 50-milionowy samochód marki Ford, reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn debiutuje na mistrzostwach świata w NRD, a 22 września w Lajatico na świat przychodzi Andrea Bocelli.

 

2. Włoski tenor uzyskuje imponujące wyniki w mediach społecznościowych. Jego oficjalny profil na Facebook'u obserwuje blisko 4 mln użytkowników w tym 76 tys. z Polski. Artysta posiada również konto na Google+ (283 tys. obserwujących), kanał na youtube (31 mln wyświetleń łącznie), profil na Instagramie (167 tys. śledzących), oraz konto na Twitterze (223 tys. followersów).

 

3. Andrea Bocelli ma za sobą wiele wyjątkowych występów. W wieku 36 lat wystąpił na scenie u boku legendarnego Luciano Pavarotti! Dwa lata później przed ostatnią walką w historii legendarnego niemieckiego pieściarza mistrza świata wagi półciężkiej Henry’ego Maske! 21 marca 1999 roku zaśpiewał w trakcie 71. ceremonii wręczenia Oscarów, a 28 maja 2016 wystąpił w Mediolanie podczas ceremoni otwarcia finału piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym zmierzyły się dwa kluby z Madrytu – Real i Atletico.


4. Wokalista znany jest z wielu niezapomnianych duetów, m.in. z Celine Dion, Sarah Brightman, Luciano Pavarottim, Nicole Scherzinger, Chrisem Botti, Tonym Bennettem.


5. Tenor ma nie tylko swoją gwiazdę w hollywoodzkiej Alei Sław, ale także własną asteroidę. Jego imieniem i nazwiskiem nazwano obiekt obiegający słońce, znajdujący się w odległości 237 mln km od Ziemi.

 


6. Do dyskografii tenora należy obecnie piętnaście albumów studyjnych, w tym osiem kompletnych oper! To więcej płyt niż cała dyskografia Justina Biebera, One Direction i Linkin Park razem wzięte!


7. Jego dotychczasowe albumy sprzedały się w nakładzie ponad 80 milionów egzemplarzy na całym świecie, osiągając statusy złotych i platynowych płyt.


8. Po wydaniu płyty „Sacred Arias” został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa za jednoczesne zajmowanie pierwszych trzech miejsc na liście albumów muzyki klasycznej w Stanach Zjednoczonych.


9. Utwory włoskiego artysty możemy usłyszeć również w licznych produkcjach filmowych oraz w telewizyjnych m.in. w The Simpsons, Madagascar 3: Europe's Mosw Wanted, A Christmas Carol, Blades of Glory, Terra Speranza oraz The Sopranos.


10.  Andrea Bocelli swoje podejście do życia streszcza cytatem z „Małego księcia” Antoine'a de Saint-Exupery: „Dobrze widzi się tylko sercem. To, co najważniejsze jest niewidzialne dla oka.”


Andrea Bocelli wystąpi w Szczecinie 5 sierpnia 2017 roku. Organizatorem koncertu będzie agencja Prestige MJM. Bilety można nabywać za pośrednictwem strony: prestigemjm.com, a także eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

 

Galeria