Andrea Bocelli – prawdziwy powrót do miłości!

16 października 2019

Najbardziej uwielbiany tenor na świecie zapowiedział nową wersję, sprzedającego się w milionach egzemplarzach, albumu „Sì”. Do duetów z Duą Lipą, Edem Sheeranem, Joshem Grobanem czy synem Matteo – dokłada kolejne, m.in. z Ellie Goulding. A jakie niespodzianki czekają nas 21 sierpnia 2021 roku na PGE Narodowym w Warszawie?

 

Andrea Bocelli nie raz udowodnił, że doskonale łączy muzykę operową i rozrywkową. Jego duety z Edem Sheeranem. Jennifer Lopez, Duą Lipą, Celine Dion, Arianą Grande, Sarah Brightman czy synem Matteo biją rekordy popularności w internecie. Teraz do tego zacnego grona dołączają nowe gwiazdy. Wszystko za sprawą zapowiadanej nowej wersji albumu „Sì” – „Sì Forever: The Diamond Edition”.

 

W roku swoich 60. urodzin i prawie ćwierć wieku po wydaniu debiutanckiego albumu, Andrea Bocelli pierwszy raz w swojej karierze zdobył szczyt listy bestsellerów w USA – Billboard 200. Jego najnowszy album „Sì” sprzed roku, już w pierwszym tygodniu od premiery rozszedł się w nakładzie ponad 126 tysięcy egzemplarzy i tym samym zdobył pierwsze miejsce na listach bestsellerów w Wielkiej Brytanii (Albums Chart) i Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie stał się pierwszym albumem Andrei Bocellego, który od razu uzyskał najwyższą lokatę obu tych prestiżowych list. „Sì” to szesnasty studyjny krążek legendarnego włoskiego tenora, ale pierwszy od 14 lat w pełni zawierający oryginalny materiał. Płyta składa się z duetów Bocellego m.in. z synem Matteo, z którym śpiewa „Fall on Me”, z kolei Ed Sheeran nie tylko wykonuje z tenorem „Amo soltanto te”, ale także jest współautorem tego utworu. Bocelli nagrał również piosenki z Duą Lipą i Joshem Grobanem. Wydawnictwo już od pierwszej chwili okazało się wielkim sukcesem –  było albumem tygodnia BBC Radio 2, a kilka utworów miało światowe premiery w sieci. To pierwsza klasyczna płyta, która osiągnęła najwyższy poziom słuchalności od 20 lat w Wielkiej Brytanii i 10 lat w Stanach Zjednoczonych.
W Polsce album „Sì” również okazał się wielkim sukcesem, zdobywając m.in. nagrodę „Bestseller Empiku 2019” w kategorii muzyki zagranicznej.

 

Nowa wersja płyty – anonsowana jako rozszerzona edycja „Sì” o okładce z tym samym zdjęciem, ale na bordowym tle – ma zawierać, oprócz wcześniejszych  piosenek, także kilka utworów bonusowych. Wydawnictwo pt. „Si Forever: Diamond Edition” ukaże się na świecie 8 listopada. Obok dobrze znanych piosenek, pojawia się utwór „Return To Love” z Ellie Goulding, znany już z sieci. Delikatny, kojący i podnoszący na duchu, zawiera ogromne pokłady ciepła.
Przeboje Ellie Goulding zostały wykorzystane w wielu światowych produkcjach filmowych, m. in. w serialach „Pamiętniki wampirów” i „Skins”, dramacie kryminalnym „Spring Breakers”, a jedna z najbardziej jej znanych piosenek „Love Me Like You Do” promowała światowy hit „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Ciepły i promienny głos wokalistki doskonale komponuje się z potężnym i emocjonalnym tenorem Andrei Bocellego tworząc subtelną całość.

 

Ellie Goulding jest idealną piosenkarką do tego utworu. Ma piękny głos, który od razu pokochałem – pisał w swoich mediach społecznościowych Andrea Bocelli, komentując wybór artystki do utworu „Return To Love”.

 

 

To wielki zaszczyt – legendarny Andrea Bocelli wybrał mnie, żebym wraz z nim zaśpiewała ten utwór. Według mnie Andrea ma jeden z najpiękniejszych, rozpoznawalnych głosów naszego pokolenia. Z kolei nagrywanie „Return To Love” po włosku okazało się wielką przyjemnością i dużym doświadczeniem. To naprawdę przyniosło mi masę radości! – opowiada o ich współpracy Ellie Goulding.

 

Na zapowiadanej płycie ma się pojawić również duet z amerykańską aktorką i wieloletnią przyjaciółką Bocellego – Jennifer Garner. Gwiazda przyznała, że w tej roli wystąpiła pierwszy raz. Jaki jest efekt tej współpracy poznamy najpóźniej 8 listopada. Wiadomo jedynie, że wspólny utwór został zainspirowany fragmentem kantaty Johanna Sebastiana Bacha. W nowej wersji albumu pojawiły się także trzy nowe, solowe utwory Bocellego.

 

21 sierpnia 2021 roku Andrea Bocelli wystąpi  na PGE Narodowym w Warszawie. Czy do tej pory poznamy kolejne nowości w wykonaniu wielkiego tenora? To całkiem możliwe. Artysta umiejętnie podtrzymuje zainteresowanie swoją twórczością i niewątpliwie przeżywa doskonały moment w karierze.

 

Bilety na przyszłoroczny koncert w Warszawie są dostępne na stronie: www.prestigemjm.com. Organizatorem jest agencja Prestige MJM. Dzięki współpracy z PLUS1, z każdego sprzedanego biletu przeznaczone zostaną 4 złote na fundację Andrei Bocellego. Więcej informacji można uzyskać pod adresami: www.plus1.org oraz www.andreabocellifoundation.org.