Andrea Bocelli numerem jeden w zestawieniu Billboard 200!

8 listopada 2018

Tego jeszcze nie było – śpiewak operowy na szczycie najbardziej prestiżowej listy sprzedaży płyt w Stanach Zjednoczonych! Kim jest łamiący bariery zwycięzca? Oczywiście to uwielbiany na całym świecie – Andrea Bocelli! Artysta, który po raz kolejny podbija serca fanów, pojawi się w Polsce na stadionie w Poznaniu już w maju przyszłego roku na koncercie z okazji 100-lecia UAM.

 

Kiedy kochany przez miliony tenor wypuścił w świat single – kilka miesięcy temu „If Only” i tuż przed wydaniem albumu „Fall One Me” z synem Matteo – wszyscy spodziewali się, że płyta okaże się nie tylko nasyconym pięknem i miłością doznaniem muzycznym, ale także wielkim sukcesem komercyjnym. Wyniki sprzedażowe albumu przeszły jednak wszelkie oczekiwania zarówno samego artysty jak i całego świata.

 

– Najnowszy album Andrei Bocellego „Sĩ” jest numerem jeden na liście Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy niezwykle dumni z tego osiągnięcia, zwłaszcza mając świadomość, że po raz pierwszy w historii miejsce to zdobył artysta, który jest muzykiem klasycznym! To naprawdę niewiarygodny kamień milowy, który pokonaliśmy dzięki ciężkiej, wspólnej pracy. Udało nam się osiągnąć wielki sukces! – mówi  Andrea Primicerio, agent Andrei Bocellego.

 

Repertuar jest o tyle wyjątkowy, że prezentuje utwory zupełnie inne niż te, które publika znała do tej pory. Płyta zawiera bowiem całkowicie świeży i nowy materiał, który został zebrany i umieszczony na jednym, zupełnie nowym krążku po raz pierwszy od 14 lat. Jest to także pierwszy raz, kiedy album artysty klasycznego zajął pierwszą pozycję na liście Billboard 200. Krążek „Si” został wydany w Stanach Zjednoczonych 26 października i  już w pierwszym tygodniu sprzedał się w ilości 126 000 sztuk. Co więcej, płyta Bocellego po raz pierwszy znalazła się na szczycie listy Billboardu w Wielkiej Brytanii!

 


Album artysty musiał zmierzyć się z bardzo poważnymi rywalami, by przebić się na swoje zasłużone pierwsze miejsce, a byli to między innymi: Lady Gaga i Bradley Cooper z płytą A Star Is Born, Lil Wayne z Tha Carter V, Paul McCartney z Egipt Station, Eminem z Kamikaze czy Ariana Grande ze Sweetener.

 

Fantastyczne duety z najbardziej rozpoznawalnymi gwiazdami muzyki pop, jak: Ed Sheeran, Dua Lipa czy Josh Groban musiały przynieść tak wyjątkowe wyniki sprzedażowe i wielką popularność zarówno Andrei, jak i samemu krążkowi. Szaleństwo, które zapanowało wokół „Si”, dodatkowo podsyca Matteo Bocelli, 21-letni syn artysty, który również wziął udział w nagraniach i wokalnie prezentuje się fantastycznie obok swojego znanego ojca. Andrea Bocelli znany jest z tego, że zawsze przykładał wielką wagę do pomocy wielkim talentom w przebiciu się przez muzyczny świat, dlatego też obok jego pociechy, na płytę zaprosił także innych, mniej znanych muzyków.  Są to: pianista Raphael Gualazzi i rosyjska sopranistka – Aida Garifullina, których talent zdecydowanie zasługuje na to, by być odkrytym przez świat. Zapowiada się więc nowy rozdział w życiu Andrei Bocellego – nowe wyzwania, nowy repertuar i nowe miejsca, które artysta odwiedzi, by podzielić się z fanami swoją najnowszą twórczością.

 

Dla polskich fanów sytuacja przedstawia się znakomicie: 11 maja 2019 roku Andrea Bocelli pojawi się w Polsce na stadionie w Poznaniu. Włoski tenor wystąpi na koncercie zorganizowanym z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego i będzie częścią obchodów tego okrągłego jubileuszu.

 

Koncert współfinansowany jest ze środków otrzymanych od Miasta Poznania. Organizuje go agencja Prestige MJM wraz z Marcelin Management – operatorem Stadionu Poznań. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com