22 listopada 2019

Amerykańska Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji ogłosiła nominacje do tegorocznych nagród Grammy. Jednym z pretendentów w kategorii najlepszy wokalny album pop jest Andrea Bocelli za płytę „Si”. Na ogłoszenie listy zwycięzców musimy poczekać do 26 stycznia.


Krążek włoskiego tenora ma silną konkurencję. W tej samej kategorii do Grammy nominowani zostali: Michael Bublé za album „Love (Deluxe Edition)”, Elvis Costello & The Imposters za „Look Now”, John Legend za „A Legendary Christmas” i „Barbra Streisand za płytę „Walls”.

 

 

„Si” przyniósł artyście w ubiegłym roku pierwszy raz najwyższe miejsce na liście Billboardu. Sprzedano go już w ilości ponad miliona egzemplarzy.
– Ta wiadomość jest dla mnie fantastyczna, ponieważ pokazuje uczucie i miłość, jaką amerykańska publiczność obdarza mnie od ponad 20 lat. To dla mnie wspaniała okazja, aby podziękować moim fanom i wszystkim, którzy we mnie wierzyli od pierwszego dnia. Chcę również podziękować The Recording Academy i wszystkim, którzy pracowali nad tym wyjątkowym i niesamowitym projektem – powiedział Andrea Bocelli.

 

Włoski tenor jest jednym z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych wykonawców na świecie, sprzedał do tej pory ponad 90 milionów albumów. Jego najnowszy krążek „Si” zachwycił publiczność na całym świecie. Andrea Bocelli zaprezentował się na nim we współpracy z Edem Sheeranem, Dudą Lipą, rosyjską sopranistką Aidą Garifulliną i jego 21-letnim synem Matteo Bocellim. Ich duet „Fall On Me” stał się przebojem, który zawojował cały świat, a teledysk zanotował prawie 60 milionów wyświetleń. Tenor wydał niedawno kontynuację bestsellerowego albumu „Si”, zatytułowaną „Si Forever: The Diamond Edition”

, wypełnioną nowymi duetami, w tym nagranymi we współpracy z Jennifer Garner i Ellie Goulding.

 

 

 

Mijający rok 2019 to także ćwierćwiecze scenicznej działalności Andrei Bocellego, za którą został uhonorowany przez „Variety”, jeden z najstarszych tygodników rozrywkowych w USA, za zapoczątkowanie osiągnięć w międzynarodowej muzyce. To jeden z najbardziej cenionych śpiewaków na świecie – występuje na najważniejszych międzynarodowych wydarzeniach, w tym na Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Świata, a także na własnych, w pełni wyprzedanych koncertach. Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, m.in. Złotego Globa, 7 klasycznych BRIT i 7 nagród World Music Awards, a także swoją gwiazdę na słynnym Bulwarze gwiazd w Hollywood. Przyciągając miliony swoim zapierającym głosem, Bocelli współpracował z wieloma gwiazdami pop-u, w tym Arianą Grande, Nicole Scherzinger, Jennifer Lopez, Christiną Aguilerą, Céline Dion, Tonym Bennettem i wieloma innymi.


Obecnie Andrea Bocelli jest w trakcie corocznej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych, której zwieńczeniem będą dwudniowe występy w Madison Square Garden w Nowym Jorku w dniach 18 i 19 grudnia.


Latem 2021 roku włoski tenor przyjdzie do Polski na wielki koncert na PGE Narodowym. Wydarzenie odbędzie się 21 sierpnia. Bilety na to występ są dostępne za pośrednictwem www.prestigemjm.com.


Dzięki współpracy z PLUS1, z każdego sprzedanego biletu przeznaczone zostaną 4 złote na fundację Andrei Bocellego. Więcej informacji można uzyskać pod adresami: www.plus1.org oraz www.andreabocellifoundation.org.
Organizatorem sierpniowego koncertu jest agencja Prestige MJM.