ANDREA BOCELLI NA STADIONIE ŚLĄSKIM W CHORZOWIE – NIEZBĘDNIK KONCERTOWY

21 sierpnia 2023
Prezentujemy wykaz najbardziej istotnych informacji praktyczno-organizacyjnych związanych z koncertem Andrei Bocellego, który odbędzie się 26 sierpnia 2023 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
 
 
ROZPISKA GODZINOWA:
18:00 – Otwarcie bram
20:00 – Koncert Andrei Bocellego
*godziny orientacyjne (ostateczne decyzje, co do momentu otwarcia bram oraz wyjścia na scenę podejmuje artysta i jego management)
 
Koncert podzielony będzie na dwie części, pomiędzy którymi planowana jest 15-minutowa przerwa.
 
LOKALIZACJA
Stadion Śląski położony jest na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie, przy ul. Katowickiej 10, 30 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.
 
DOJAZD
Na Stadion Śląski najlepiej dotrzeć korzystając z licznych środków publicznego transportu zbiorowego:
– Linie tramwajowe: 6, 11, 19, 23
– Linie autobusowe: 6, 98, 663, 820, 830 i 840
Najłatwiej wyszukać dogodne dla siebie połączenia korzystając ze strony www.rj.metropoliaztm.pl.
Przystanki znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu Śląskiego:
– Chorzów Stadion Śląski
– Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia
– Park Śląski Wejście Główne
– Chorzów AKS
 
DODATKOWA KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA
Linia 0 relacji Katowice Plac Wolności – Katowice Rynek – Chorzów Stadion Śląski (przystanek przy pętli zlokalizowanej w rejonie wejścia głównego) – dodatkowe kursy przed koncertem z częstotliwością kursowania nie mniejszą niż co około 10 minut oraz nie mniejszą niż co 5 minut po zakończeniu koncertu. 
Linia 6 relacji Brynów Centrum Przesiadkowe – Katowice Plac Miarki – Katowice Rynek -Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Rynek – Chorzów Batory Dworzec PKP – Chorzów Batory Zajezdnia – zwiększony tabor i dodatkowe kursy po zakończeniu koncertu, od około godziny 23:00 do około 00:30 z częstotliwością kursowania nie mniejszą niż co około 15 minut.
Linia 41 relacji Katowice Plac Miarki – Katowice Rynek – Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Rynek – Chorzów Batory Dworzec PKP – Chorzów Batory Zajezdnia – dodatkowe kursy z częstotliwością kursowania nie mniejszą niż co około 15 minut przed koncertem i po. 
UWAGA: Uczestnicy koncertu nie są zwolnieni z opłat za przejazdy komunikacją miejską ZTM. 
 
PARKOWANIE
Parkingi dla osób wybierających się na koncert zlokalizowane są przy stadionie w dwóch miejscach.  Obowiązuje zryczałtowana opłata. 
– Wjazd Główny, parking od ul. Chorzowskiej – opłata 100 zł 
– parking zlokalizowany przy ul. Siemianowickiej – opłata 70 zł (będą tu także miejsca dla autokarów i busów). 
Rezerwacja miejsc parkingowych nie jest możliwa. Prosimy zatem o wcześniejsze przybycie.  
Płatność zarówno kartą jak i gotówką. 
Więcej szczegółów TUTAJ.
 
WEJŚCIA
Płyta – osoby z biletami na płytę wchodzą bramą nr 1. 
Trybuny – osoby z biletami na trybuny wchodzą bramami nr 2, 3, 4, 5. 
Bilety VIP – posiadacze biletów VIP wchodzą bramą nr 1A. 
 
WEJŚCIE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 
Dedykowaną bramą dla osób niepełnosprawnych jest brama nr 5. 
 
PUNKT INFORMACYJNY/ WYDAWANIE ZAPROSZEŃ I AKREDYTACJI  
Punkt zlokalizowany jest między bramą nr 3 i nr 4.  
 
SPRZEDAŻ BILETÓW W DNIU WYDARZENIA 
W dniu wydarzenia będzie możliwość kupienia biletów WYŁĄCZNIE stacjonarnie, w kasie między bramą nr  3 a nr 4. Online, na  www.biletserwis.pl, wejściówki będzie można kupić do 25 sierpnia włącznie.
 
OKAZANIE BILETÓW DO SKANOWANIA 
Zachęcamy do drukowania biletów mobilnych zawierających kod kreskowy. 
 
PUNKTY MEDYCZNE
Główny punkt medyczny będzie się znajdował po prawej stronie bramy nr 1. Trzy punkty ratownictwa medycznego zostaną ulokowane na płycie: po lewej stronie sceny, w połowie płyty po prawej stronie oraz w okolicy stanowiska realizatorskiego (FOH). Karetki stacjonować będą przy bramach nr 1 i nr 4 oraz od strony hotelu (po przeciwnej stronie bramy nr 4). Oprócz tego mobilne patrole medyczne będą się poruszać po trybunach. 
 
GASTRONOMIA NA KONCERCIE 
W trakcie wydarzenia na Stadionie Śląskim będą działać liczne punkty gastronomiczne. 
– Stoiska zlokalizowane na wewnętrznej promenadzie stadionu, w ofercie: napoje oraz przekąski słodkie i wytrawne. 
– Kioski spożywcze z piwem i przekąskami typu fast-food zlokalizowane przy trybunie górnej oraz na poziomie 0 (ringu wewnętrznym). 
Punkty dostępne będą przez cały czas trwania wydarzenia.
Korzystając z oferty gastronomicznej zachęcamy do wybierania szybkich i bezpiecznych płatności kartą. 
 
CZEGO NIE MOŻNA WNOSIĆ NA KONCERT?
Na stadion nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), sprzętu do rejestrowania dźwięku oraz video. Zabrania się także zabierania ze sobą wskaźników laserowych, latarek, wszelkiego rodzaju migających światełek, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, perfum, długich łańcuchów przy portfelach, paralizatorów, szklanych przedmiotów, banerów, instrumentów i urządzeń mechanicznych do wytwarzania nadmiernych dźwięków i hałasu, święcących bransoletek oraz pałeczek zawierających toksyczną substancję (m.in. glow sticks), a także innych przedmiotów, które w ocenie organizatora lub ochrony mogą powodować zagrożenie.
 
APARATY FOTOGRAFICZNE 
Zabrania się wnoszenia wszystkich aparatów fotograficznych, sprzętu rejestrującego audio-video oraz wszelkiego sprzętu elektronicznego (m.in. tabletów oraz kamerek Go-Pro), który w ocenie organizatora lub ochrony może utrudniać widoczność innym uczestnikom wydarzenia. Zabrania się wnoszenia również profesjonalnego sprzętu fotograficznego. W przypadku nierespektowania zasad, management artysty zastrzega sobie prawo do skonfiskowania wyżej wymienionych przedmiotów. Można wnosić jedynie telefony komórkowe i małych gabarytów powerbanki.
 
DEPOZYT
Depozyt uruchomiony przez agencję ochrony będzie się znajdował w pobliżu bram wejściowych nr 1, 2, 3, 4 i 5. Koszt przechowywania pojedynczego przedmiotu to 50 zł.