Andrea Bocelli na PGE Narodowym – niezbędnik koncertowy

10 sierpnia 2022

Prezentujemy wykaz najbardziej istotnych informacji praktyczno-organizacyjnych związanych z koncertem Andrei Bocellego, który odbędzie się 19 sierpnia 2022 roku PGE Narodowym.

 


Rozpiska godzinowa:
18:00 – Otwarcie bram
20:00 – Koncert Andrei Bocellego
*godziny orientacyjne (ostateczne decyzje, co do momentu otwarcia bram oraz wyjścia na scenę podejmuje artysta i jego management)

 

Koncert podzielony będzie na dwie części, pomiędzy którymi planowana jest 20-minutowa przerwa

 

WEJŚCIA

Płyta – dedykowaną bramą dla posiadaczy biletów na płytę jest brama nr 3 a następnie wejścia E i F.
Trybuna górna i dolna/ sektory K – dedykowanymi bramami dla posiadaczy biletów na trybuny górne i dolne są bramy nr 2 i nr 11 a następnie wejścia:
– Trybuna górna – A, H, S
– Trybuna górna / dolna – B, C, D, G
– Sektor K2 – B
– Sektor K4 – E

 

Wejście dla osób niepełnosprawnych
Dedykowaną bramą pieszą dla osób niepełnosprawnych jest brama nr 1. Wjazd samochodem możliwy będzie na podstawie ważnej legitymacji (tylko osoby na wózkach) bramą nr 4. Dalej osoby niepełnosprawne wchodzą przez "tunel Królaka"

 

Wejście na loże i VIP
Loże wschód – dedykowaną bramą dla posiadaczy biletów „loże wschód” jest brama nr 1
Loże zachód – dedykowaną bramą dla posiadaczy biletów „loże zachód” jest brama nr 5
Bilety VIP – wejście piesze bramą nr 5


Generalna zasada: bilety zakupione na koncert Andrei Bocellego planowany najpierw w 2020 roku, a następnie w 2021 – zachowują ważność.


Punkt informacyjny
Punkt zlokalizowany zostanie na wysokości bramy nr 1 na promenadzie zewnętrznej (asfaltowej) stadionu – czynne będą trzy okienka. Będą obsługiwały osoby posiadające już bilety, czynne wraz z otwarciem bram – od godziny 18:00.

 

Wydawanie zaproszeń i akredytacji
Punkt będzie funkcjonował przy bramie nr 2 (po przejściu przez kontrolę ochrony).

 

Okazanie biletów do skanowania
Bilety mogą być okazane zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej na urządzeniu mobilnym. Zachęcamy do wcześniejszego pobrania wejściówki na pulpit.


Sprzedaż biletów w dniu wydarzenia
W dniu wydarzenia nie będzie możliwości kupienia biletów ani stacjonarnie, ani online. Bilety na biletserwis.pl dostępne będą do dnia 18 sierpnia włącznie.


Dojazd na stadion
Stadion położony jest przy Al. Ks. Poniatowskiego i ulicach Zielenieckiej, Siwca oraz Wybrzeże Szczecińskie. Lokalizacja umożliwia swobodny dojazd komunikacją miejską, pociągiem do stacji Warszawa Stadion oraz samochodem.

 

Komunikacja miejska
Z Dworca Centralnego dojechać można – tramwajami (linie nr 7, 8, 9, 22, 24, 25), autobusami (linie nr 117, 158, 507, 517, 521), metrem (linia M2) oraz wszystkimi pociągami ze stacji Warszawa Śródmieście do stacji Warszawa Stadion. Więcej informacji można znaleźć na stronach www.pgenarodowy.pl/kontakt/dojazd oraz na www.ztm.waw.pl i www.wtp.waw.pl.


Parking
Osoby, które wybierają się na koncert Andrei Bocellego samochodem, motocyklem, busem lub autokarem mogą skorzystać z parkingu na błoniach PGE Narodowego. Bilety postojowe będzie można kupić online na: www.sklep.pgenarodowy.pl. Rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. Ceny biletów w sklepie internetowym są o 20 procent niższe w porównaniu do tych kupionych na miejscu w dniu wydarzenia.


Ceny biletów w sprzedaży internetowej:
Motocykl – 15 zł
Samochód osobowy – 25 zł
Bus – 50 zł
Autokar – 100 zł

 

W dniu koncertu Andrei Bocellego parking na błoniach PGE Narodowego będzie działał w godzinach 6.00 – 00.00. Wjazd na parking od ulicy Zamoyskiego oraz od ulicy Sokolej. Więcej na www.pgenarodowy.pl/kontakt/parking.

 

Uwaga! Osobom posiadającym bilet na koncert nie przysługuje bezpłatny transport miejski.

 

Wyłączenia ulic
19 sierpnia ulica Siwca będzie wyłączona z ruchu kołowego w godzinach 6.00 – 00.00. Ponadto policja planuje zamknąć dwie ulice przy stadionie: Aleję Zieleniecką oraz Most Poniatowskiego przed zakończeniem koncertu, aby goście mogli szybko opuścić obiekt i dostać się do centrum.

 

Pozycja dachu
W dniu wydarzenia dach będzie otwarty.

 

Punkty medyczne
Podczas koncertu na PGE Narodowym będą działały trzy stacjonarne punkty medyczne – dwa przy sektorach dolnych, w okolicach sektorów D18/D19 oraz C2/C3 oraz jeden przy sektorze górnym G29/G30.  Dodatkowo, po terenie imprezy masowej będzie poruszało się 12 mobilnych patroli ratowniczych.

 

Gastronomia na koncercie
W trakcie wydarzenia na stadionie będą działać liczne punkty gastronomiczne, zlokalizowane przy wejściu na płytę, trybuny oraz na poziomie samej płyty. Punkty dostępne przez cały czas trwania wydarzenia.
Rozmieszczenie i asortyment poszczególnych punktów:
– Kioski gastronomiczne – jedzenie i napoje
– Płyta areny – tylko napoje
Korzystając z oferty gastronomicznej zachęcamy do wybierania szybkich i bezpiecznych płatności kartą. Usprawni to obsługę na obiekcie.

 

Czego nie można wnosić na koncert?
Na stadion nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), sprzętu do rejestrowania dźwięku oraz video. Zabrania się także zabierania ze sobą wskaźników laserowych, latarek, wszelkiego rodzaju migających światełek, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, perfum, długich łańcuchów przy portfelach, paralizatorów, szklanych przedmiotów, banerów, instrumentów i urządzeń mechanicznych do wytwarzania nadmiernych dźwięków i hałasu, święcących bransoletek oraz pałeczek zawierających toksyczną substancję (m.in. glow sticks), a także innych przedmiotów, które w ocenie organizatora lub ochrony mogą powodować zagrożenie.

 

Aparaty fotograficzne
Zabrania się wnoszenia wszystkich aparatów fotograficznych, sprzętu rejestrującego audio-video oraz wszelkiego sprzętu elektronicznego (m.in. tabletów oraz kamerek Go-Pro), który w ocenie organizatora lub ochrony może utrudniać widoczność innym uczestnikom wydarzenia. Zabrania się wnoszenia również profesjonalnego sprzętu fotograficznego. W przypadku nierespektowania zasad, management artysty zastrzega sobie prawo do skonfiskowania wyżej wymienionych przedmiotów. Można wnosić jedynie telefony komórkowe i małych gabarytów powerbanki.

 

Depozyty
W trakcie koncertu Andrei Bocellego będzie można skorzystać z płatnych depozytów, które będą zlokalizowane przy bramach nr 2, 3 oraz 11. Koszt przechowywania pojedynczego przedmiotu – 50 zł.

 

Sprzedaż gadżetów
Planowane jest otwarcie jednego stanowiska z merchandisingiem na promenadzie zewnętrznej (asfaltowej) stadionu, pomiędzy bramą nr 2 a bramą nr 3.