Amy Lee zapowiada – To będzie solidny, rockowy kop!

19 czerwca 2017

Już jutro, na scenie warszawskiego Torwaru, pojawi się legendarna formacja Evanescence, która powraca na deski sceny muzycznej po wieloletniej przerwie. – Muzyka jest całym moim sercem i całą duszą – mówi Amy Lee w specjalnym wywiadzie, w którym zdradza sekrety swojego powrotu na scenę i zapowiada solidną dawkę rockowego brzmienia. Wraz z zespołem zaprezentuje się na pierwszym i jedynym koncercie w Polsce.

 

To będzie Twój pierwszy występ w Polsce. Z tej okazji fani wybrali swoje trzy ulubione kawałki Evanescence. Pierwsze trzy pozycje zajęły: Bring Me To Life, My Immortal i Going Under. Wymieniali też Sweet Sacrifice i  Imaginary. Usłyszą je podczas koncertu w Torwarze?


Amy: Genialnie! Zagramy wszystkie z jednym małym wyjątkiem.


Jesteś bardzo szczera i otwarta w stosunku do swoich fanów. Jak ważny jest dla Ciebie kontakt z nimi?


Amy: Stajemy się jedną wielką światową rodziną. Przez lata zbudowaliśmy nietuzinkową relację z naszymi fanami i to jest piękne. To dla mnie ogromny dar móc komunikować się z ludźmi poprzez muzykę, zbliżać się do nich i odnajdywać wspólną cząstkę serca. To uczy pokory i wdzięczności.


Nie obawiasz się reakcji fanów po tak długiej przerwie?

 

Amy: Byłam mocno zdenerwowana przed pierwszym występem w 2015 roku, po powrocie. To były trzy lata poza sceną. Wszystko zniknęło z pierwszym krokiem, kiedy weszłam na scenę. Dało mi to solidnego kopa, wzięłam się w garść, wiedziałam, co do mnie należy i poczułam się jak w domu. Życzliwa reakcja naszych fanów była jak dodatkowy bonus do powrotu na scenę. Są niesamowici.

 


Zdradzisz mi jakiś sekret związany z nowym albumem? Możemy go już śmiało polecić fanom?

 

Amy: Ostatnio nagrywamy Synthesis (pomiędzy koncertami), który ukaże się jesienią tego roku. Będziemy debiutować z orkiestrą symfoniczną – to będzie genialne. Album będzie nową wizją naszych dotychczasowych kawałków z poprzednich trzech albumów. Pojawią się też nowe utworu, skupione całkowicie na syntezie mocnych dźwięków i orkiestry. Oba elementy towarzyszyły nam cały czas, ale ten konkretny projekt podkreśli je ze zdwojoną siłą.


Czym się obecnie inspirujesz? Coś się zmieniło po przerwie?

 

Amy: Odkąd podróżujemy po Europie, odnalazłam sporo inspiracji w innych kulturach. Wspominam rzeczy, które pamiętam z miejsc, w jakich  już byłam, ale również doświadczam nowości. Najlepiej mi to wychodzi, kiedy mam wolne. Obserwuję ludzi, którzy żyją swoim życiem – wyobrażam sobie jakby to było być na ich miejscu.


Co w takim razie inspiruje Cię przy wyborze stylizacji scenicznych? Zawsze są dopracowane i „inne”.


Amy: Postrzegam mój styl jako inną formę wyrażenia siebie. Na scenie staram się reprezentować siebie poprzez dźwięki muzyki Evanescence – jest to walka pomiędzy pięknem i bólem, miłością i ciemnością, upadkiem i siłą. Wyznacznikiem tego, jak się ubrać, jest dla mnie przede wszystkim próba zobrazowania mojego wnętrza i tego, jak ono naprawdę wygląda. Często uzależniam to od nastroju danego dnia. Po prostu chcę być zrozumiana…

 

Nadal masz tremę gdy wychodzisz na scenę?

 

Amy: Zazwyczaj nie. Bardziej ogarnia mnie ekscytacja, nie stres.

 

Potrafiłabyś bez tego żyć?

 

Amy: Ciężko mi to sobie wyobrazić. Muzyka jest całym moim sercem i całą duszą.

 

Koncert w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Czego możemy się spodziewać 20 czerwca w Torwarze?

 

Amy: Solidnego rockowego kopa! Siłę ludzkich emocji i wolność ich wyrażania!

                                                                                                                                                                                                                                                                             Rozmawiała Izabela Olek

 


Koncert zespołu Evanescence odbędzie się 20 czerwca w hali Torwar w Warszawie. Bilety, w cenie od 110 zł, można jeszcze nabywać poprzez  strony www.bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik w całym kraju. Na wydarzenie zaprasza agencja Prestige MJM. 

Galeria