Amy Lee udowadnia, że miłość silniejsza jest niż śmierć

22 marca 2017

Evanescence usłyszymy już 20 czerwca w warszawskiej hali Torwar, jednak charyzmatyczna wokalista postanowiła ponownie zaskoczyć fanów swojego talentu i udostępnia kolejne solowe nagranie – „Speak to Me”. Utwór promuje film Voice From The Stone. Co sama Amy Lee o nim mówi?

 

Po sukcesie wydanego przed Walentynkami singla „Love Exists”, wokalistka Evanescence  powraca z nowym utworem solowym. „Speak To Me” promować będzie film Voice From The Stone, w którym w roli głównej występuje znana z filmu Gra o Tron Emilia Clarke. Osadzony w latach 50-tych ubiegłego wieku thriller opowiada historię pielęgniarki pomagającej chłopcu, który zamilkł po śmierci matki. Trailer do filmu w ciągu 24 godzin zanotował ponad milion odtworzeń.


– Jest wiele powodów, dla których podjęłam się pracy nad tą piosenką. Voice From The Stone opowiada bardzo wzruszającą historię chłopca, który przestał mówić po stracie matki. Sama jestem młodą matką, więc było to dla mnie bardzo wzruszające. Miałam zaszczyt pracować blisko z Ericem Howellem, reżyserem filmu, i Michaelem Wandmacherem, który skomponował do niego muzykę. Oglądając wstępną wersję filmu bardzo się wzruszyłam i zaraz zaczęłam pisać „Speak to Me” Rzadko zdarza mi się aż taki przypływ kreatywności. Jestem bardzo zadowolona z rezultatu.


Klip do tego utworu nakręciliśmy w Sienie we Włoszech – w tej samej lokacji co film.  Tworzymy historię równoległą do niego, pokazujemy uczucie, jakie łączyło Malvinę ze swoim synem i udowadniamy, że miłość jest silniejsza niż śmierć” – komentuje Amy Lee.

 

 

Zapowiedź nagrania piosenki Amy zamieściła w internecie jeszcze w kwietniu ubiegłego roku. Zrealizowany w legendarnych studiach Skywalker Ranch materiał pokazuje proces nagrywania wokali, w tle słychać też melodię piosenki graną na klawiszach.


– Każdy, kto choć raz usłyszał niezwykle charakterystyczny głos Amy Lee, wokalistki która wraz z grupą Eveanescence w drugiej połowie lat 90. przebojem wdarła się na międzynarodowe listy przebojów, będzie go pamiętać do grobowej deski. Światło dzienne (czy raczej "mrok nocy" powinno się w tym wypadku powiedzieć) ujrzał singiel "Speak to me" amerykańskiej artystki. W singlu znajdziemy to, co sprawiło, że Amy pokochały miliony –  trzy oktawy melancholijnego a zarazem romantycznego i nieco mrocznego rocka. Ci, którzy w Evanesence uwielbiali zmiany dynamiki i metalowe riffy, doskonale kontrastujące z operowym głosem wokalistki, mogą trochę marudzić. W singlu nie ma miejsca na gitarową jazdę, główną rolę gra tu talent, głos i osobowość Amy, a instrumenty muszą znać swoje miejsce w szeregu. Tak więc fani "królowej Gotów" na pewno będą wniebowzięci, a  inni? Zapewne i niejeden twardziel sięgnie potajemnie po to nagranie, by w domowym zaciszu przeżywać rozstanie z dziewczyną, czy jakikolwiek inny moment, w którym nic tak nie cieszy, jak odrobina smutku czy też melancholii – komentuje Mikołaj „Jaok” Janusz.

 


Evanescence wystąpi w warszawskim Torwarze 20 czerwca 2017 roku. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać poprzez strony bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. W sprzedaży są dostępne również pakiety VIP. Więcej informacji na portalu www.prestigemjm.com