15 lipca 2020

Krynica-Zdrój już w sierpniu będzie miejscem wyjątkowego projektu: Koncertu pod Wieżą „EMMANUELLE – Muzyka filmowa”. Unikatowe na skalę światową wydarzenie, podobnie jak w poprzednich edycjach, przyciągnie publiczność z całego kraju. Znakomici polscy (i nie tylko) artyści, których łączy miłość do muzyki, spotkają się na scenie otoczonej lasem i zlokalizowanej na górnej stacji kolei krzesełkowej. Niezwykłe widoki i piękna muzyka – gwarantowane.

 

 

 

– Otwarta przestrzeń u szczytu góry w połączeniu z drzewami stworzy amfiteatr o niepowtarzalnym klimacie akustycznym. Najnowocześniejszy sprzęt gwarantujący najwyższą jakość (nagłośnienie L-Acoustics), stosowany na największych koncertach na świecie, poniesie dźwięk i pozwoli cieszyć się każdym detalem oraz przyjemnym i niczym niezakłóconym odbiorem – podkreśla Grzegorz Lenartowicz, Słotwiny Arena.

 

Krynica-Zdrój to miejsce znane nie tylko ze swoich uzdrowiskowych właściwości, ale również miasto „skąpane” w muzyce, dzięki licznym festiwalom, koncertom oraz rozbrzmiewającym w tym regionie dźwiękom łemkowskim. To także jeden z najbardziej znanych kurortów określany perłą polskich uzdrowisk i zimową stolicą Polski. Miasto zlokalizowane jest w Beskidzie Sądeckim na wysokości 560-620 m n.p.m. w malowniczej dolinie Kryniczanki i jej dopływów: Palenicy, Słotwinki i Czarnego Potoku. Wieża widokowa, przy której odbędzie się koncert, została wybudowana w górnej części ośrodka Słotwiny Arena na wysokości prawie 900 m n.p.m. To właśnie z tego miejsca można podziwiać piękne wschody i zachody słońca oraz zalesione wzgórza pasma Jaworzyny. Tym razem będzie to również miejsce spotkania wybitnych muzyków.

 

Wieża widokowa wznosi się na wysokość prawie 50 metrów.  Aby poczuć potęgę budowli, można porównać ją do 17–piętrowego wieżowca. Ścieżka i wieża zbudowane są z wyjątkowego drewna robinii akacjowej, zwanej potocznie akacją. Inżynierowie stworzyli solidną konstrukcję spełniającą zarówno standardy bezpieczeństwa, jak i gwarantującą walory estetyczne. Zastosowanie naturalnych materiałów sprawiło, że konstrukcja została wkomponowana w piękny drzewostan, na który składają się dorodne i wyjątkowe drzewa, takie jak buki, jodły oraz świerki.

 

Koncert „EMMANUELLE – Muzyka filmowa” jest też okazją do skorzystania z uroków wieży widokowej. Zakup biletu zapewnia wjazd kolejką na miejsce koncertu (i powrót), spacer ścieżką widokową na sam szczyt wieży oraz wstęp na koncert. Wezmą w nim udział: wokaliści Mateusz Ziółko, Olga Bończyk, Chris Schittulli i Carlos Roulet, a także znakomici instrumentaliści, orkiestra i sekcja jazzowa. O wysoki poziom artystyczny przedsięwzięcia zadbał Wiesław Prządka. Publiczności przedstawiony zostanie szeroki program prezentujący najpiękniejszą muzykę filmową zarówno światowych jak i polskich kompozytorów.


Planowany na 22 sierpnia 2020 roku Koncert pod Wieżą: „Emmanuelle – Muzyka filmowa” w Krynicy-Zdroju został przełożony na przyszły rok. Bilety można nabyć na stronie www.bilety.imprezyprestige.com oraz w kasach biletowych Słotwiny Arena. Organizatorem wydarzenia jest Słotwiny Arena we współpracy z agencją Prestige MJM.